تزریق چربی

مدت زمان مطالعه4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

تزریق چربی

گرافت چربی یا همان تزریق چربی به روشی اطلاق می شود، که از طریق آن چربی را از قسمتی از بدن خارج و در قسمت دیگری که نیاز به تزریق دارد استفاده می کنند.

چربی خارج شده به عنوان پر کننده استفاده می شود و در هر قسمتی از بدن می توان از آن استفاده کرد. تزریق چربی از جمله جراحی هایی زیبایی می باشد که برای جوانسازی صورت انجام می­گیرد. به منظور جوان سازی از روش لیفتینگ صورت هم می توان استفاده نمود ولی با وجود کاهش حجم چربی صورت به هر دلیل از جمله افزایش سن این روش پیشنهاد نمی شود و تزریق چربی بهترین راه ممکن است.

تزریق چربی

تزریق چربی

بیشترین مناطقی که در صورت تزریق چربی صورت می­گیرد عبارتند از :

 • گونه ها
 • لب ها
 • خطوط خنده
 • خطوط گوشه های لب
 • پلک بالایی
 • شقیقه
 • پلک پایین

چه افرادی بیشتر از تزریق چربی استفاده می­کنند؟

تزریق چربی در همه رده های سنی امکان پذیر است.

در جوانان تزریق چربی به منظور افزایش حجم در بعضی از قسمتهای صورت انجام می شود که زیبایی بیشتری به چهره فرد ایجاد می دهد. تزریق چربی بیشتر در گونه ها و لبها انجام می شود.

در افراد بزرگسال و مسن تزریق چربی برای قسمت هایی از صورت که با کاهش حجم چربی به هر دلیلی از جمله افزایش سن صورت گرفته انجام می­شود. این مناطق عبارتند از :

 •  در خط عمیق لبخند
 • در خط عمیق در گوشه های دهان
 • توخالی شدن پلک بالا یا پلک پایین
 • در گونه های فرورفته
 •  در لب های باریک

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی برای زیباسازی صورت و جوانسازی پوست یکی از روش های کاربردی به حساب می آید  . استفاده از این روش دارای مزیت هایی نیز می باشد  مانند :

 • این روش در واقع روشی طبیعی می باشد که باعث شده نسبت به تزریق ژل طرفداران بیشتری داشته باشد  .
 • درمان کم خطر می باشد و به نوعی می توان گفت در صورتی که تحت نظر متخصص پوست صورت بگیرد ، خطری وجود نخواهد داشت  .
 • واکنش و اعلائم احتمالی بعد از تزریق چربی به شدت کمتر از سایر روش ها می باشد  . زیرا چربی از بافت های خود بدن تهیه می شود و با بدن شخص سازگاری دارند  .
 • از سایر مزیت های استفاده از تزریق چربی ماندگاری این مواد می باشد  .

مسائلی که باید در مورد تزریق چربی بدانید

چربی گرفته شده از بدن شما به عنوان یک پرکننده طبیعی می­باشد و برای افزایش حجم صورت و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از جراحی نگرانی در مورد عدم قبول شدن چربی از طرف بدن یا انتقال بیماری وجود ندارد. برداشتن چربی از بدن خود فرد و از قسمت هایی که بیشترین تجمع چربی را دارد، صورت می­گیرد. این قسمت ها شامل شکم، پهلو و ران می باشد.

در تزریق چربی با اینکه تمام تلاش برای افزایش ماندگاری چربی در محل تزریق انجام می شود ولی مقدار کمی از چربی همیشه جذب می­گردد به همین دلیل همیشه مقدار بیشتری نسبت به مقداری که نیاز است، چربی تزریق می شود. تزریق چربی موجب بهبود کیفیت پوست و بافت در مناطقی می شود که تزریق چربی صورت گرفته است.

دکتر سارا مرادی بهترین متخصص پوست در تهران می باشد . جهت مشاوره از دکتر سارا لطفی متخصص پوست با شماره 02122579338 تماس حاصل نمایید .

تزریق چربی در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

در واقع از تزریق چربی می توان در بسیاری از قسمت های بدن استفاده نمود .

به طور مثال برای زیباسازی شکم  ، فرم دهی سینه و باسن  ، زاویه سازی صورت  ، پروتز گونه و لب  و …  می توان از تزریق چربی استفاده نمود .

هزینه تزریق چربی

با توجه به میزان نیاز بیمار برای چربی و همچنین محل تزریق چربی هزینه متفاوت می باشد  . برای تزریق چربی نیاز به سرنگ مخصوص می باشد  .

کاندیدای مناسب تزریق چربی

برای تزریق چربی نیاز به موارد خاصی نمی باشد ولی بهتر است برای تزریق چربی از سلامت کامل بدن بهرمند باشید بنابراین ممکن است متخصص پوست که به آن مراجعه نمودید قبل از انجام تزریق چند آزمایش از شما بخواهد  .

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری در تزریق چربی به میزان فعالیت های بدن فرد بستگی دارد  . افرادی که در ناحیه شکم می باشند می دانند که با انجام ورزش این چربی ها کم می شود  . چربی تزریق شده هم از همین چربی می باشد  ، بنابراین امکان جذب آن وجود دارد  . ولی در کل ماندگاری تزریق چربی بالا بوده و حداقل 2 سال می ماند  .

برخی از خدمات دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

راه های ارتباطی

شماره های تماس: 021-22579305-6 – 09306907797

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

مدیریت سایت دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

drsaralotfi

پاسخ

چهار + چهار =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس سریع با پزشک