تزریق ژل

تزریق ژل

امروزه روش های زیادی برای جوانسازی وجود دارد. با بالارفتن سن تغییراتی در ظاهر فرد به وجود می آید. یکی از این تغییرات به وجود آمدن خطوط و چین هایی در اطراف چشم و بالای ابرو می شود. همچنین روش هایی بی خطر برای پر حجم کردن لب و از بین بردن خط خنده وجود دارد . تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی صورت می باشد که در نواحی صورت مانند لب و اطراف چشم به کار می رود. این روش که نیازی به جراحی نداشته و در کوتاهترین زمان انجام می شود برای فرد مناسب می باشد . در ادامه به بررسی مفصل و دقیقی درباه این موضوع می پردازیم.

در باره تزریق ژل بر اساس تجربه باید گفت ترس ها بیشتر از تمایل از انجام دادن آن وجود دارد و عوارضی که از ژل های قدیمی در ذهنیت مردم وجود دارد و عوارضی که گوشزد شده بیشتر تاثیر منفی بر روی مردم داشته است ، باید این واقعیت را بیان کرد که درست است و باید بسیار مراقب بود و با احتیاط کامل این کار را انجام داد ولی در مواردی که متخصص برای بیمار صلاح می بیند و تجویز می کند و خود فرد از نوع ژل مطمعن باشد و باید نوع ژل از متخصص پرسیده و دیده شود در این صورت عوارض زیادی نخواهد داشت و فواید آن خیلی بیشتر از عوارض آن خواهد بود یعنی در 99 درصد موارد همه چیز در شرایط استریل انجام شود و ژل خوب زده شود و مهارت و تخصص لازم به کار برده شود مشکلی پیش نخواهد آمد و فرد از نتیجه کار راضی خواهد بود و تجربه خوبی از تزریق ژل خواهد داشت.

عملکرد تزریق ژل

پوست از ماده ای مفید به نام اسید هیالورونیک تشکیل یافته است و این ماده در سنین جوانی باعث نگه داشتن پوست شده و حجم آن را حفظ می کند. همچنین این ماده فضایی بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می کند که در جوان نگه داشتن پوست بسیار موثر می باشد . با افزایش سن میزان این ماده در پوست کم شده و باعث ایجاد چروک و خطوط در نواحی از صورت و بدن می شود. همچنین از حجم پوست کاسته و در نواحی مانند لب اثر گذاشته و پوست آن را نازک می کند. با تزریق ژل به نواحی مورد نظر پوست را آبدار کرده و چاله های ایجاد شده در آن را پر کند از طریق تزریق ژل چین و چروک ها از بین می رود و پوست جوان می شود . روش های دیگری مانند تزریق بوتاکس برای جوانسازی وجود دارد که عملکرد و نوع آن با تزریق ژل متفاوت می باشد .

اقدامات بعد از تزریق ژل

 1. قبل از تزریق ژل انتخاب درست متخصص مهم است و به هرجایی برای تزریق ژل اطمینان نشود. ممکن است مطب ها و کلینیک هایی به صورت غیر قانونی در حال انجام این فعالیت باشند و حتی افرادی همچون ماما ، آرایشگر و یا پرستار ژل را تزریق کنند پس به اعتبار واسم پزشک توجه شود و مطب تاییدیه دار پزشکی باشد.
 2. زمانی که با پزشک مشورت شد و صلاح دیده شد که برای کدام قسمت ها تزریق شود حتما نوع ژل را مطعمن شده
 3. فرد باید از مجوز دار بودن ژل  و همینطور تبحر پزشک مطمعن شده باشد
 4. .هیالورونیک اسید رایج ترین نوع ژل هایی هستند که تزریق می شوند که خوشبختانه حلال آنها موجود است که خوبی حلال این است که اگر عارضه ایی هم در صورت وجود عوارض نادر با این ژل به وجود آید می توان ژل را به راحتی با حلال خنثی کرد
 5. عدم رساندن آب به نواحی که تزریق ژل انجام شده است.
 6. تا یک روز بعد از تزریق ژل فعالیت ورزشی مانند ایروبیک را انجام ندهید.
 7. به مدت سه هفته بعد از تزریق صورتتان را ماساژ ندهید.
 8. ایجاد تورم و کبودی بعد از تزریق طبیعی است و بعد از مدتی بهبودی حاصل می شود.
 9. برای اینکه نتیجه تزریق را ببینید تا یک هفته صبر کنید اگر تغییری به وجود نیامد بعد از گذشت سه هفته برای تزریق مجدد اقدام کنید .

تزریق ژل به خط خنده

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل به عوامل مختلفی از جمله ماندگاری اثر آن ، میزان تزریق ، کیفیت بستگی دارد . ماندگاری تزریق ژلی که یک تا دو سال است دو برابر هزینه ژلی است که تا 6 ماه دوام دارد . همچنین ژلی که محصول کشورفرانسه یا کاناداست و دارای ماندگاری یک ساله می باشد گرانتر از برند محصول چین است که دارای ماندگاری 6 ماهه است. همچنین برخی از چین و چروک ها دارای عمق زیادی می باشند و باید بیش از حد معمول تزریق انجام شود. به همین دلیل قیمت تزریق 2 برابر بیشتر از حد معمولی است.

عوارض تزریق ژل

در صورتی که تزریق ژل به درستی انجام شود و از موادی با کیفیت مرغوب استفاده شود عوارضی برای فرد ندارد. باید در مراجعه به پزشک برای تزریق ژل حتما از او درباره نوع برند و نحوه انجام آن جویا شوید. جنس ژل باید به گونه ای باشد که در ابتدا بدن به آن هیچ واکنشی نشان نداده و به تدریج شکل و قوام خود را در زیر پوست در قسمتی که تزریق شده از دست ندهد. ژلی که دارای کیفیت مرغوب نباشد تا چند ماه اول مشکلی ایجاد نمی کند و بعد از گذشت چند سال به صورت گلوله گلوله شده و تخلیه آنها از پوست نیز دشوار می باشد. همچنین باید دقت داشته باشید که پزشک قبل از تزریق قسمت مورد نظر را ضد عفونی کرده و در شرایط استریل استفاده کند . در غیر این صورت ناحیه که تزریق صورت گرفته دچار عفونت میکروبی می شود. در این صورت درمان ضد میکروبی برای این عفونت وجود دارد . در اغلب موارد تزریق ژل عارضه ی خاصی ندارد و کار خاصی هم لازم نیست انجام شود به جز مصرف آسیکلوویر در مواردی که فرد مستعد به تبخال است و تبخال های مکرر دارد اما در مواردی که سابقه ندارد احتیاج نیست. اغلب تنها عوارض قابل مشاهده کبودی مخترص است که با گذاشتن سریع یخ به مقدار محدود برطرف خواهد شد و از بین می رود از نکات دیگر در مورد تزریق ژل امکان وجود کبودی و ورم زیاد در روزهای اول است که همه ی این موارد طبیعی است و باید به ژل فرصت داد تا جا بیفتد و کبودی هم در عرض یک هفته و ورم در عرض یکی دو روز از بین می رود.

اقدامات پیش از تزریق ژل

 1. از داروهایی مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ضد التهاب یا روغن ماهی و ویتامین E قبل از تزریق ژل خودداری شود تا از کبودی در ناحیه تزریق بعد از آن پیشگیری شود.

ژل خطرناک

باید به نوع ژل ها قبل از تزریق آن توجه داشت . برخی از ژل ها عوارض خطرناکی برای فرد دارد که قابل درمان نمی باشد . یکی از این ژل ها ، نوع پاژ می باشد که دارای اثر دائمی می باشد . به نظر بسیاری از پزشکان این ژل با دارا بودن مونومرهای سرطان زا امکان ابتلا به سرطان را برای افرادی که از این ژل تزریق کرده اند فراهم می کند. از دیگر عوارضی که در اثر تزریق این ژل وجود دارد اینست که فرد دچار حساسیت شده و بدن در برابر این ماده مقاومت نشان می دهد که باعث ایجاد گرانولوما می شود. در این صورت ژل تزریق شده سفت می شود و تمام صورت را دچار تورم می کند.

تزریق بوتاکس 2

ژل مناسب برای تزریق

قبل از تزریق ژل باید توجه داشت که چه ژلی برای چه کاربردی مناسب می باشد. مثلا برای افرادی که دارای خط خنده عمیقی هستند باید از ژلهای استفاده شود که دارای غلظت بیشتری بوده و دوام زیادی دارند . برای این کار از ژل های با دوام 1 تا 2 ساله استفاده می شود. برای نواحی از صورت مانند اطراف چشم که دارای عمق کمتری می باشد از ژل های رقیق تر با دوام کمتری استفاده می شود.

امروزه روش های زیادی برای جوانسازی وجود دارد. با بالارفتن سن تغییراتی در ظاهر فرد به وجود می آید. یکی از این تغییرات به وجود آمدن خطوط و چین هایی در اطراف چشم و بالای ابرو می شود که با تزریق ژل می توان این عارضه را برطرف کرد. دکتر سارا لطفی متخصص پوست با استفاده از متدهای نوین و درمانی مجهز استفاده می کند و از بروز عوارض در آینده جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های  02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

امروزه افراد زیادی برای جذاب تر شدن چهره شان و حفظ زیبایی آن تزریقات متعددی را در صورت خود انجام می دهند.

مدت زمان تاثیر تزریق ژل

میزان ماندگاری ژل به نوع تزریق و برند آن بستگی دارد . به طور میانگین مدت زمان تاثیر ژل بین 6 ماه تا دو سال می باشد. ممکن است اثر ژل از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و تا یک تا دو ماه تفاوت داشته باشد . در صورتی که تزریق به صورت سطحی باشد دوام کمتری داشته و در صورتی که عمقی باشد دوام بیشتری دارد . همچنین وقتی ژلی با مدت زمان ماندگاری 1 سال می باشد به این معنی نیست که در طول یکسال باعث پرکردن حجم پوست می شود بلکه به این معنی است که تا 6 ماه اول تاثیر آن خوب است و به تدریج از اثر آن کاسته میشود.

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق ژل گونه  

تزریق ژل در لب

تزریق ژل خط لبخند

 

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر سارا لطفی ، متخصص پوست

8 thoughts on “تزریق ژل

 1. nazi - سپتامبر 8, 2018 در 6:41 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، با اینکه ژل یک ماده خارجی هست با تزریق ژل دچار حساسیت نمی شویم ؟

  پاسخ
  • drsaralotfi - سپتامبر 9, 2018 در 6:40 ب.ظ

   سلام به ندرت این احتمال وجود دارد که در مورد ژل های معتبر خیلی احتمال آن کمتر است .

   پاسخ
 2. naser - سپتامبر 8, 2018 در 6:44 ب.ظ

  سلام خسته نباشید، چه کسانی نمی تونند تزریق ژل داشته باشند ؟

  پاسخ
  • drsaralotfi - سپتامبر 9, 2018 در 6:41 ب.ظ

   سلام خانم های باردار، در صورت عفونت و آلرژی قبلی به ژل این افراد نمی توانند تزریق ژل داشته باشند .

   پاسخ
 3. sasan - سپتامبر 8, 2018 در 6:47 ب.ظ

  سلام ماندگاری ژل لب چقدر است ؟

  پاسخ
  • drsaralotfi - سپتامبر 9, 2018 در 6:45 ب.ظ

   سلام ماندگاری ژل به عوامل مختلفی نظیر جنس ژل و نوع تزریق می باشد که حداقل آن شش ماه می باشد .

   پاسخ
 4. ahmad - سپتامبر 8, 2018 در 6:48 ب.ظ

  خانم دکتر ، هزینه تزریق ژل گونه چقدر است ؟

  پاسخ
  • drsaralotfi - سپتامبر 9, 2018 در 6:47 ب.ظ

   سلام هزینه تزریق ژل به گونه بسته به نوع مارک ژل و مقدار آن بستگی دارد . جهت اطلاع از هزینه دقیق می توانید به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

   پاسخ

پاسخ

سه + 13 =

Call Now Button