لیزر موهای زائد دائمی است

لیزر موهای زائد دائمی است

اکثر افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدنشان (Laser Hair) را دارند، این سؤال برایشان پیش می‌آید که آیا لیزر موهای زائد دائمی است یا خیر؟ در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا پاسخ این سؤال را بیابید.

امروزه لیزر را در کل دنیا تحت عنوان بهترین، سریعترین و مؤثرترین روش نابود کردن موهای زائد بدن می‌شناسند. اشعه‌ی لیزر بی آنکه پوست را دچار آسیب کند به پوست دخول می‌کند و جذب فولیکولهای مو می‌شود و همزمان صدها فولیکول را تخریب می‌کند. در روش لیزر از یک نور با یک طول موج مشخص که توسط رنگدانه‌ی ملانین داخل مو جذب می‌شود، استفاده می‌گردد، نور در منطقه‌ی مورد نظر تبدیل به انرژی گرمایی می‌شود و فولیکول و پیاز مو را از بین می‌برد.

لیزر موهای زائد

تشخیص دائمی بودن لیزر

با استناد به تعریف سازمانهای معتبر جهانی، لیزر از درمانهایی به شمار می‌آید که به صورت دائمی موهای زائد را از بین می‌برد ولی از نظر علمی نابودی دائمی موهای زائد دارای یک تعریف خاص است، به این شکل که با تکمیل جلسات لیزر چنانچه تا یک سال موهای بخش لیزر شده در نیایند، درمان دائمی به حساب می‌آید. اگر فردی بعد از یک سال دچار عود موهای زائد شود به علل دیگر است نه اینکه لیزر مفید نبوده، به عنوان مثال شخصی که دچار کیست تخمدان بوده یا شده یا دچار اختلالات هورمونی بوده یا شده است. در این شرایط در منطقه‌ای که تحت درمان لیزر قرار گرفته‌ ریشه‌ی مو تخریب شده ولی به دلیل این مشکلات دقیقاً در همان ناحیه یا نواحی مجاور موهای زائد عود می‌کنند. اگر بعد از گذشت 6 الی 12 ماه از پایان جلسات لیزر موهای زائد عود نکنند، احتمال عود یا بازگشت دوباره‌ی آنها خیلی کم است. تنها در صورتی که فرد دچار مشکلات غدد و اختلالات هورمونی باشد این اتفاق می‌افتد که این وضعیت هم با تشخیص دقیق علت و تجویز دارویی قابل کنترل است و حداقل می‌توان گفت شدت عود موهای زائد از زمان پیش از لیزر کمتر است.

درمان موهای زیر پوستی

تنها راه درمان موهایی که در زمان رشد و خروج از پوست، به زیر پوست بر‌می‌گردد و اصطلاحاً زیر پوستی نامیده می‌شوند، لیزر است. به ویژه برای موهای زیر پوستی گردن آقایان و ساق پای خانمها که تولید جوش و لک می‌کند این روش درمانی مناسب است. لیزر تمام موها را از بین می‌برد و دیگر مویی باقی نمی‌ماند که به زیر پوست برود و جوش یا لک به وجود بیاورد.

برخی از خدمات دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

راه های ارتباطی

شماره های تماس: 021-22579305-6 – 09306907797

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

مدیریت سایت دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

پاسخ

17 − هفت =