هزینه میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش غیرتهاجمی و فرآیندی است که در آن از ماده ای سایشی برای زدودن برخی سلول های مرده پوست و دیگر عیب و نقص های سطحی از روی پوست استفاده می شود . میکرودرم ابریژن در مورد بسیاری از نقایص و عیوب سطحی پوستی می تواند سودمند باشد و برخی از جای زخم های سطحی روی پوست می تواند با تکرار درمان تلطیف شده و بهبود بیابد .

هزینه میکرودرم ابریژن

هزینه میکرودرم ابریژن

برای بررسی اثر میکرودرم ابریژن روی کاهش بهبود آکنه تحقیقات گوناگونی انجام شده است که یکی از آنها بهبود 37 درصدی آکنه را نشان می دهد، منتها صرفا تنها با فرآیند میکرودرم ابریژن در اغلب اوقات امکان پذیر نیست اما این یک درمان کمکی است که می تواند با پاکسازی سطح پوست و زدودن جوش های سطحی سرسیاه و سرسفید کمک کند و می توان آن را در کنار دیگر درمان های موثر پوستی به کار گرفت و همچنین در این فرآیند ما در واقع پوست را با زدودن سلول های مرده از سطح آن آماده می سازیم تا ترکیبات و عناصر فعال محصولات پوستی بتوانند عمیق تر در آن نفوظ کنند، ترکیباتی مانند: رتینوئیدها یا آلفا هیدروکسی اسیدها و بسیاری دیگر از عناصر و ترکیبات فعال محصولات مراقبت پوستی که ما در درماتولوژی آن ها را بکار می بریم .

کاربرد میکرودرم ابریژن

  • رفع اسکار
  • رفع کک و مک
  • رفع چروک سطحی پوست
  • رفع منافذ باز پوست
  • رفع جوش های سر سیاه

منع استفاده از میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن مانند اغلب روش های پوست موارد منع مصرف دارد . افرادی که انتخاب می شوند بایستی که دچار نقص ایمنی نباشند، از لیزر های قوی در چند ماه اخیر استفاده نکرده باشند، داروهای لایه برداری قوی و دارو راکوتان استفاده نکرده باشند، از این روش در دوران بارداری نباید استفاده شود به دلیل اینکه احتمال ایجاد کلوئید (گوشت اضافه) در پوست این افراد وجود دارد . در صورت وجود زخم فعال، تبخال بروی پوست از انجام میکرودرم بر روی این نواحی اجتناب ورزید .

آمادگی های قبل از انجام میکرودرم ابریژن

  • بایستی پوست کاملا تمیز باشد و با مواد ضد عفونی کننده مناسب پوست صورت را پاک می کنیم .
  • میزان ساکشن و میزان پودر آزاد شده دستگاه باید مشخص شده باشد .

فواید میکرودرم ابریژن

یکی از مزیت های مهم این روش درمانی پاکسازی و جوانسازی پوست می باشد . علاوه بر لایه برداری سطحی پوست باعث تحریک کلاژن سازی و فیبروبلاست ها برای ایجاد کلاژن باشد . چروک های سطحی را از بین می برد و منافذ باز پوست را جمع می کند . چربی سطح پوست را متعادل می کند و باعث افزایش گردش خون، خون رسانی و اکسیژن رسانی به سطح پوست می شود . میزان جذب داروهای ضد چروک، لیفتینگ و داروهای روشن کننده پوست با این روش چند برابر می شود .

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

تعداد جلسات درمان میکرودرم ابریژن

تعداد جلسات درمان میکرودرم ابریژن به طور معمول بین پانزده تا سی روز می باشد و طول دوره درمان با توجه به نوع درمان متفاوت می باشد و طبیعتا بین چهار تا شش جلسه می باشد .

 نحوه انجام میکرودرم ابریژن

روش انجام این کار به این صورت است که روی ناحیه مورد نظر باید حالت کشش پروب را داشته باشیم و می توانیم یک طرف پوست را نگاه نداریم تا حالت جمع شدگی ایجاد نشود . حرکت پروب باید حالت همپوشانی داشته باشد بدین معنا که بر روی ناحیه مورد نظر خط ایجاد نگردد .

مراقبت های بعد از میکرودرم ابریژن

  • در مقابل نور آفتاب محافظت های لازم انجام شود .
  • از کرم های ترمیم کننده پوست حداقل به مدت یک هفته باید مورد استفاده قرار گیرد که روند ترمیم و بازسازی پوست سریع تر انجام شود .
  • از کرم های ضد آفتاب استفاده شود .

هزینه میکرودرم ابریژن

هزینه میکرودرم ابریژن به عوامل مختلفی بستگی دارد لذا باید ابتدا توسط پزشک معاینه شوید سپس با توجه به نوع درمان و تعداد جلسات آن هزینه مشخص می گردد . شایان ذکر است برای اطلاع دقیق از هزینه میکرودرم ابریژن به متخصص پوست و مو متبحر مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

میکرونیدلینگ یا میکرودرم

میکرودرم ابریژن

پاسخ

هفده − سه =