دکتر سارا لطفی » متفرقه » رفع چین و چروک با لیزر
۳ دقیقه
رفع چین و چروک با لیزر

رفع چین و چروک با لیزر

آنچه می خوانید...

رفع چین و چروک با لیزر

آیا کاربرد لیزر درمانی را می دانید ؟

آیا به دنبال بهبود وضعیت پوست خود هستید ؟

در ادامه به توضیح بیشتر لیزر درمانی به عنوان یک روش درمانی موثر برای رفع چین و چروک پوست می پردازیم .

لیزر درمانی

لیزر درمانی جوانسازی غیرتهاجمی یک روش ملایم بهبود بافت پوست و رفع چین و چروک ها با دوره بهبودی کوتاه است . لیزر ها چند کاره بوده و می توان آن ها را با سایر روش های لیزر درمانی برای پیگمانتاسیون و اختلالات عروقی و همچنین روش های دیگر کم تهاجمی ، مثل تزریق توکسین بوتولینوم و فیلر های درمی ترکیب نمود . دستگاه هایی که جهت جوانسازی به کار می روند مجموعه ناهمگونی از فن آوری ها را شامل می شوند اما نتیجه عملکردی همه آن ها مشابه بوده و شامل بازآرایی همراه با تحریک ساخت کلاژن در ضمن حفظ تمامیت پوست می باشد .

رفع چین و چروک با لیزرآناتومی پوست

چین و چروک ها یکی از شاخص ترین ویژگی های پوست دچار آسیب ، ناشی از آفتاب می باشند . از نظر بافت شناسی ، پوست دارای چین و چروک دچار آتروفی و نازک شدن سلولی اپیدرم شده و پروتئین های ساختاری در ماتریکس خارج سلولی درم ( ECM ) مثل کلاژن و الاستین که سبب سفتی و خاصیت انعطاف پذیری می گردند ، کاهش یافته اند . با افزایش سن در شرایط طبیعی ساخت اجزای ECM کاهش می یابد . همچنین نور ماوراء بنفش سبب تحریک آنزیم های تجزیه کننده می گردد که منجر به تضعیف و تجزیه این پروتئین ها می شود .

اصول لیزر

اکثر لیزر های غیر تهاجمی مورد استفاده جهت جوانسازی پوست با هدف قرار دادن رنگدانه آب و برخی با هدف گرفتن رنگدانه ملانین و اکسی هموگلوبین ، درم را گرم می کنند . آب نور بین 11000 – 950 نانو متر را جذب می کند . زمانی که پوست تحت تابش لیزری که آب را هدف قرار می گیرد ، واقع می شود ، بسته به روش اهمال انرژی لیزر امکان دارد درم مختصری گرم شده ( با لیزر های غیر فرکشنال ) یا به صورت تهاجمی تر داغ شده و دچار انعقاد گردد .

مزیت لیزر درمانی

مزیت لیزر درمانی غیر تهاجمی برای چروک های پوست به صورت زیر می باشد :

  • حداقل دوره بهبود و حداقل خطر بروز عوارض نسبت به روش های جوانسازی تهاجمی مثل لیزر تهاجمی مونوکسید کربن و لیزر های اربیوم .
  • درمان را می توان همزمان با فعالیت های روزمره بیمار انجام داد . همچنین به راحتی به شکل همزمان با سایر روش های کم تهاجمی زیبایی قابل ترکیب است .
  • بسیاری از فن آوری های مورد استفاده جهت جوانسازی غیر تهاجمی برای پوست های تیره (V و IV) و حتی برخی برای انواع پوست IV نیز ایمن هستند . روش های جوانسازی تهاجمی تر تنها محدود به انواع پوست فیتزپاتریک I-III هستند .
دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی راجعه کنید .

 

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده می توانید برای انواع چین و چروک ها و لک های موجود روی پوست از لیزر استفاده نمایید . برای مشاوره های بیشتر و کسب اطلاعات لازم می توانید با متخصص پوست در تهران  و یا بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه نمایید تا بتوانید با اطمینان بیشتر ، روش درمانی مناسب خود را تعیین نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *