دکتر سارا لطفی » مقالات » سوالات متداول در رابطه با لیزر فرکشنال
۳ دقیقه

سوالات متداول در رابطه با لیزر فرکشنال

آنچه می خوانید...

سوالات متداول در رابطه با لیزر فرکشنال

 

سوالات متداول در رابطه با لیزر فرکشنال
سوالات متداول در رابطه با لیزر فرکشنال

آیا لیزر فرکشنال برای از بین بردن چین و چروک گزینه مناسبی می باشد ؟

برای رفع و از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت این روش گزینه مناسبی نمی باشد تزریق بوتاکس و ژل برای از بین بردن این خطوط بهترین گزینه می باشد، لیزر فرکشنال بیشتر برای درمان جای جوش و اسکار مورد استفاده قرار می گیرد .

آیا می توان برای برداشت خال از لیزر فرکشنال استفاده کرد ؟

برای برداشت خال لیزر فرکشنال گزینه مناسبی نمی باشد .

برای رفع دائمی اسکارهای بسیار عمیق آیا تکرار لیزر فرکشنال تاثیر گذار می باشد ؟

برای بهبود اسکارهای عمیق باید تمامی تعداد جلساتی که در نظر گرفته می شود بطور کامل سپری شود، در رفع اسکار های عمیق لیزر فرکشنال گزینه مناسبی می باشد . دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو قبل از لیزر تعداد اسکار و عمق آن را بررسی می کند و در صورتی که لازم باشد لیزر فرکشنال را با سایر روش های جوانسازی پوست ترکیب می کند تا بتوان نتیجه بهتری را دریافت کرد.

آیا لیزر فرکشنال عارضه خاصی دارد ؟

لیزر فرکشنال روش ایمنی است؛ عارضه خاصی بعد از لیزر فرکشنال گزارش نشده است اندکی تورم و قرمزی بعد از لیزر مشاهده می شود که طبیعی است در پوست های تیره ممکن است پوست کمی تیره شود . در صورتی که مشکل پوستی خاصی دارد یا در گذشته سابقه ابتلا به تبخال را دارید متخصص پوست خود را مطلع سازید استفاده از داروهای پیشگیری کننند در صورتی که سابقه ابتلا به تبخال را دارید توصیه می شود .

بعد از لیزر بیمار باید به چه نکاتی توجه نماید ؟

قرمزی و تورم منطقه لیزر شده تا دو هفته باقی می ماند، اما می توان بلافاصله بعد از لیزر بدون هیچ مشکلی فعالیت های روزانه خود را از سر گیرید . حس سوزشی که ممکن است بعد از لیزر ایجاد شود طبیعی است با گذشت زمان این حس از بین می رود . پوسته پوسته شدن ناحیه لیزر یکی از نشانه های روند بهبودی می باشد که بعد از گذشت 1 هفته این پوسته ها از بین می روند . برخی از افراد بعد از لیزر می گویند که نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده اند، در این صورت نیاز به تعداد جلسات بیشتری می باشد تا فرد بتواند نتیجه دلخواه خود را دریافت کند، به طور کل با یک جلسه لیزر فرکشنال نمی توان یک نتیجه مطلوب را دریافت کرد حداقل باید با فاصله ماهی یک بار چند جلسه لیزر فرکشنال را انجام داد تا بتوان بهترین نتیجه را بدست آورد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

4 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *