دکتر سارا لطفی » مقالات » لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوجی پلاس
۷ دقیقه

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوجی پلاس

آنچه می خوانید...

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوجی پلاس

در گذشته روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد بکار گرفته می شد به هیچ عنوان ایده آل نبوده و بطور دائم با بکارگیری این روش ها موهای زائد از بین نمی رفت و تاثیر گذاری آن ها بسیار موقتی بود و برخی از این روش ها به گونه ای بود که فرد درد بسیاری را باید تحمل می کرد .

روش هایی که در گذشت مورد استفاده قرار می گرفت مانند تیغ، مومک و … نتایج رضایت بخش و طولانی مدتی نداشته و باعث از بین رفتن کامل موهای زائد بدن نمی شد . امروزه برای از بین بردن موهای زائد بدن دستگاه های بر پایه تکنولوژی و نور ارائه شده اند که بکار گرفته می شود و نتایج آن ها بسیار چشم گیر تر از روش های سنتی می باشد .

لیزر موهای زائد بدن طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد بسیاری مخصوص خانم ها خواهان استفاده از این روش می باشند تا بطور دائم از شر موهای زائد بدن خود رهایی پیدا کنند . اما لازم به ذکر است که برای دریافت بهترین نتایج باید تمامی جلساتی که برای فرد در نظر گرفته می شود به طور کامل سپری شود .

دستگاه الکساندرایت آپوجی پلاس که امروزه برای لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد یکی از ایمن ترین دستگاه هایی می باشد که تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد و نتایج بدست آمده با استفاده از این دستگاه بسیار ایده ال است ، طبق تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است لیزر الکساندرایت آپوجی پلاس  کم خطر ترین و موثر ترین روش برای رهایی از موهای زائد می باشد همچنین با بکارگیری این روش فرد درد بسیار کمی را در زمان لیزر احساس می کند.

این دستگاه ساخت کشور آمریکا می باشد و یکی از جدید ترین و قوی ترین دستگاه هایی می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ، دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو با استفاده از این دستگاه لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهند که رضایت بالایی را از مشتریان عزیز خود دریافت کرده اند نتایج بدست آمده با استفاده از این دستگاه بسیار درخشان و مطلوب می باشد .

این دستگاه دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) و استاندارد طلایی لیزر در رفع موهای زائد و رفع ضایعات پیگمانته می باشد

کاربردهای دستگاه لیزر اپوجی پلاس

همانطور که گفته شده دستگاه لیزر اپوجی پلاس بهترین دستگاهی می باشد که امروزه برای لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد این دستگاه کاربردهای بسیار زیادی دارد که در قسمت زیر به آن اشاره شده است

با استفاده از این دستگاه می توان با قدرت و سرعت بالایی بدون هیچ گونه عارضه خاصی حتی موهای کرک و بسیار نازک را از بین برد .

از بین بردن لک های پوستی ( ضایعات پیگمانته)

رفع لک و ضایعات پوستی که بدلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد شده اند .

از بین بردن لک های پوستی که بدلیل افزایش سن بوجود آمده اند .

برخی از خدمات دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

سوالات متداول در رابطه با لیز موهای زائد

چرا لیزر موی زاِید؟

در صورتی که مشکل موی زاید داشته اید و مشکلات رفع آن را تجربه کرده باشید وحالا یکبار هم لیزر را امتحان کرده اید،آنقدر تفاوت برایتان آشکار است که جواب این سوال را می دانید،لیزر موی زاید صورت وبدن ،زندگی شما را متفاوت خواهد کرد به قولی می تواند زندگیتان را به قبل وبعد لیزر موی زاید تقسیم کند.بعد از لیزر شما دیگر عوارض ناشی از وجود موهای ضخیم وناخواسته ، شامل جوشهای چرکی، درد وانتقال عفونت ها ومهم تر از همه بازگشت سریع موها را پشت سر خواهید گذاشت وبه دوران طلایی کم مویی پا خواهید گذاشت .

مزایای لیزر موی زاید چیست؟

١)لیزر موی زاید برخلاف سایر روشها باعث حذف تدریجی موها خواهد شد

٢)عوارض کمتری دارد

٣)با لیزر موی صورت و بدن شما ظاهر بهتری پیدا خواهید کرد

۴)لیزر باعث اتلاف وقت کمتری خواهد شد.

بهترین لیزر موى زائد کدام است؟

یکی از سردرگمی های جدید برای جویندگان لیزر موی زاید انتخاب مرکز لیزر مناسب و دستگاه لیزر مناسب در میان خیل عظیم مراکز لیزر بعضا غیرمجاز و تنوع دستگاههای موجود است، و حالا سوال این است چطور می توانیم از مجاز بودن مرکز لیزر و موثرترین  دستگاه لیزر اطلاع و اطمینان حاصل کنیم .نکات مهم در این رابطه این است که حتما باید مرکز تحت نظر متخصص پوست باشد و توجه کنیم دستگاه دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا باشد و نکته مهم دیگر مشاوره گرفتن از پزشک برای انتخاب دستگاه و انرژی مناسب برای پوست شماست، در حال حاضر لیزرهای آمریکایی بخصوص آپوجی بهترین اثربخشی را دارند و با تعداد جلسات کمتر بیشترین اثر را خواهند داشت.

قبل از لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟

1)قبل از لیزر حداقل 4 هفته از روشهای کندن مو که ریشه را دستکاری می کنند اجتناب کنید

2)از آفتاب گرفتن حداقل 3-4 ماه قبل انجام لیزر اجتناب کنید.

3)در صورت موهای زائد از عدم اختلال هورمونی خود مطمئن شوید.

4)ناحیه مورد نظر عاری از هر کرم و عطری باشد.

5)در صورت وجود هر ضایعه پوستی در ناحیه پزشک را مطلع کنید.

6)از عدم باردارى خود اطمینان حاصل کنید.

7)روز قبل از لیزر موها را شیو کنید .

مراقبتهای بعداز لیزرموهای زائد به چه صورت می باشد ؟

1)بلافاصله بعد از لیزر ،کرم ترمیم کننده استفاده کنید.

2)استفاده از ضد آفتاب فراموش نشود.

3)در صورت سابقه تبخال تناسلی و لب باید از داروی ضد ویروس استفاده کنید.

4)شستن با آب منعی ندارد اما در بیست وچهار ساعت اول کیسه و لیف نکشید.

5)از مواجه با آفتاب شدید خودداری کنید .

6)در صورت قرمزی والتهاب شدید پزشک خود را در جریان بگذارید.

آیا لیزر موی زائد عوارض دارد ؟

شایعترین عارضه لیزر موهای زائد ؛احتمال سوختگی پوست است که بیشتر در پوست های تیره و در صورت عدم رعایت درجه مناسب برای پوست فرد مورد نظراست که البته خوشبختانه اغلب موارد تیرگى هاى بعد لیزر قابل درمان است .

 آیا لیزر سرطان زاست؟

خیر تاکنون هیچ مدرکى دال بر سرطان زا بودن لیزر موى زاید ارائه نشده است .

آیا لیزر زیر بغل بر غدد لنفاى تاثیر مى گذارد؟

خیر به هیچ وجه نور لیزر بیشتر از چند mm داخل پوست و تا حد فولیکولهاى مو فراتر نمى رود وهیچ اثر مخربى بر غدد لنفاوى و ارگانهاى داخلى ندارد.

آیا لیزر موى زائد دردناک است؟

با وجود متفاوت بودن آستانه درد در افراد مختلف درصدى از سوزش در افراد مختلف طبیعى است .

تعداد جلسات لازم براى لیزر مو به چه صورت است ؟

بطور متوسط ۶جلسه لیزر نیاز است اما در افراد مختلف و نواحى مختلف پوست تعداد جلسات متفاوت است .

بعد از لیزر چه موقع می توان آفتاب گرفت؟

بهتر است حداقل تا ٣ ماه بعد از آفتاب گرفتن و یا سولاریوم لیزر موى زائد به تاخیر بیافتد.

در چه کسانى نباید لیزر انجام داد ؟

١)در افراد با صرع کنترل نشده

٢)در صورت ابتلا به بیمارى عفونى در ناحیه مورد نظر مثل تبخال یا زگیل

٣)در صورت وجود بعضى بیماریهاى خاص پوستى مثل لوپوس و ویتیلیگو (لک وپیس)

۴)در افراد با آفتاب سوختگى شدید

۵)در صورت باردارى

۶)مصرف همزمان بعضى داروها که حساسیت به نور ایجاد مى کنند ،در گذشته بر عدم مصرف رواکوتان تاکید زیادى مى شد که امروزه در مقالات جدید مصرف آن بلا مانع است

لیزر در ترانس ها به چه صورت است؟

امروز با افزایش تعداد افراد ترانس و آزادى نسبی آنها در انتخاب جنسیت خود ،نیاز به لیزر در این افراد بیشتر شده است که بعضى از مراکز به دلیل مسائل قانونى از لیزر آنها اجتناب مى کنند و به نظر مى رسد قوانین در این مورد زیاد شفاف و مشخص نیستند اما ازانجا که آقایان هم حق انتخاب لیزر مو را دارند بنظر نمى رسد لیزر براى آنها منع قانونى داشته باشد.

آیا نوع خنک کننده هم در اثر بخشى و درجه امنیت لیزر موثر است ؟

بله ،خنک کننده ها از اجزا مهم هر دستگاه لیزر هستند که از هدف قرار گرفتن ملانین هاى اپیدرم و سوختگى جلوگیرى مى کنند و اما در میان انواع کولینگ ها ایر کولینگ بى خطرترین و موثرترین نوع سرد کننده است که همزمان با لیزر پوست را خنک مى کند.

سن مناسب براى لیزر چه سنى است ؟

در مورد لیزر موهاى زائد هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

مدیریت سایت دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *