دکتر سارا لطفی » متفرقه » لیزر موهای زائد دائمی است
۶ دقیقه
لیزر موهای زائد دائمی است

لیزر موهای زائد دائمی است

آنچه می خوانید...

لیزر موهای زائد دائمی است

در طول دوران های مختلف بشر سعی داشته است تا موهای زائد خود را از بین ببرد و تا همین اواخر این تلاش بیهوده بود و هیچ فرقی نداشت که چه فرآیندی انجام شده است و باز هم موها رشد می کردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی هیچ کدوم از روش های حذف موهای زائد به اندازه اثر بخشی  لیزر موهای زائد نیست. اکثر افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدنشان (Laser Hair) را دارند، این سؤال برایشان پیش می‌آید که آیا لیزر موهای زائد دائمی است یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا در خصوص لیزر موهای زائد و موارد ذیل به طور مفصل بپردازیم.

 • هزینه لیزر دائمی موهای زائد
 • آیا لیزر موهای زائد موثر است
 • قیمت لیزر کردن موهای زائد
 • برگشت موهای زائد بعد از لیزر
 • آیا لیزر موهای زائد ضرر دارد؟
 • آیا از بین بردن موهای زائد بدون لیزر امکان پذیر است؟
 • مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد
 • فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

امروزه لیزر را در کل دنیا تحت عنوان بهترین، سریعترین و موثرترین روش نابود کردن موهای زائد بدن می‌شناسند. اشعه‌ی لیزر بی آنکه پوست را دچار آسیب کند به پوست دخول می‌کند و جذب فولیکول های مو می‌شود و همزمان صدها فولیکول را تخریب می‌کند. در روش لیزر موهای زائد از یک نور با یک طول موج مشخص که توسط رنگدانه‌ی ملانین داخل مو جذب می‌شود، استفاده می‌گردد، نور در منطقه‌ی مورد نظر تبدیل به انرژی گرمایی می‌شود و فولیکول و پیاز مو را از بین می‌برد.

لیزر موهای زائد دائمی است
لیزر موهای زائد دائمی است

تشخیص دائمی بودن لیزر

با استناد به تعریف سازمان های معتبر جهانی، لیزر از درمان هایی به شمار می‌آید که به صورت دائمی موهای زائد را از بین می‌برد ولی از نظر علمی نابودی دائمی موهای زائد دارای یک تعریف خاص است، به این شکل که با تکمیل جلسات لیزر چنانچه تا یک سال موهای ناحیه لیزر شده رویش مجدد نداشته باشند، درمان لیزر موهای زائد دائمی به حساب می‌آید. اگر فردی بعد از یک سال دچار عود موهای زائد شود مربوط به علل دیگر است نه اینکه لیزر مفید نبوده، به عنوان مثال شخصی که دچار کیست تخمدان بوده یا شده و یا دچار اختلالات هورمونی بوده یا شده است. در این شرایط در ناحیه ای که تحت درمان لیزر قرار گرفته‌ ریشه‌ی مو تخریب شده ولی به دلیل این مشکلات دقیقاً در همان ناحیه یا نواحی مجاور موهای زائد عود می‌کنند. اگر بعد از گذشت شش الی دوازده ماه از پایان جلسات لیزر موهای زائد عود نکنند، احتمال عود یا بازگشت دوباره‌ی آنها خیلی کم است. تنها در صورتی که فرد دچار مشکلات غدد و اختلالات هورمونی باشد این اتفاق می‌افتد که این وضعیت هم با تشخیص دقیق علت و تجویز دارویی قابل کنترل است و حداقل می‌توان گفت شدت عود موهای زائد از زمان پیش از لیزر کمتر است.

درمان موهای زیر پوستی

تنها راه درمان موهایی که در زمان رشد و خروج از پوست، به زیر پوست بر‌می‌گردد و اصطلاحاً زیر پوستی نامیده می‌شوند، لیزر است. به ویژه برای موهای زیر پوستی گردن آقایان و ساق پای خانم ها که تولید جوش و لک می‌کند این روش درمانی مناسب است. لیزر تمام موها را از بین می‌برد و دیگر مویی باقی نمی‌ماند که به زیر پوست برود و سبب بروز جوش یا لک شود. و اما …

عملکرد لیزر موهای زائد

چرخه رشد مو دارای سه مرحله است و بیشتر اوقات در حدود هشتاد و پنج درصد از رشد موی شما در مرحله Anagen است. لیزر در این مرحله می تواند به فولیکول مو برسد و مو را گرم کند و از بین ببرد.

 • Anagen مرحله رشد
 • Catagen مرحله پسرفت
 • Telogen فاز استراحت

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

معمولا پنج تا هفت جلسه درمانی و با فواصل چهار تا شش هفته ای نیاز است تا هشتاد درصد از موهای محل درمان از بین برود. فولیکول های که جذب لیزر می شوند دیگر هیچ وقت رشد نمی کنند و در بین چهار تا شش جلسه در صورتی که فرد بیماری نداشته باشد موهای زائد توسط لیزر الکساندریت (Alexandrite) از بین می رود. دکتر سارا لطفی متخصص پوست جلسات را بر اساس میل و راحتی شما و طبق نیاز تان تنظیم می کند.

مراقبت های پیش از لیزر موهای زائد

چهار تا شش هفته قبل از درمان از مصرف کرم های موبر، دکلره کردن و اپلاسیون پرهیز کنید. همچنین از استفاده موچین و انجام فعالیت های که پوست را تیره می کند مانند اسپره، برنزه کردن، کرم های برنزه اجتناب کنید.

امروزه لیزر را در کل دنیا تحت عنوان بهترین، سریعترین و موثرترین روش نابود کردن موهای زائد بدن می‌شناسند. دکتر سارا لطفی متخصص پوست با استفاده از متدهای نوین و درمانی مجهز، با بهترین دستگاه به لیزرموهای زائد می پردازد و از بروز عوارض در آینده جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد براساس نوع پوست تعیین می شود. معمولا برای پوست های سفید و ایرانی از لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوچی پلاس استفاده می شود. این نوع لیزرها براساس برند شان الکساندرایت دارای انواع مختلفی هستند که آنها آپوچی پلاس و کندلا هست و این دو مدل امریکایی هستند.

هزینه لیزر دائمی موهای زائد

قیمت لیزر دائمی موهای زائد به میزان موهای بدن فرد و تعداد جلسات آن بستگی دارد. حتما به متخصص مراجعه کنید و از لیزر ها به جای آی پی ال ها استفاده کنید تا منجر به عود نشود. به طور مثال بعضی افراد ممکن است سه تا چهار جلسه برای درمان بروند و بعد از این زمان متوجه شوند مقدار موهای بدن آنها بیشتر شده و یا به عبارتی عود کرده است دلیل آن استفاده از آی پی ال ها به جای لیزر است.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

 • لیزر چه حسی را ایجاد می کند؟

به نظر برخی افراد لیزر موهای زائد مثل یک کش لاستیکی است که پوست را گاز می گیرد اما خیلی ها هم چیزی حس نمی کنند. توصیه می شود پیش از درمان بدن خود را با استفاده از کرم های بی حسی موضعی، بی حس کنید.

 • چه قسمت های از بدن را می توان لیزر کرد؟

همه قسمت های مختلف بدن به غیر از چشم ها را می توان با لیزر درمان کرد. لیزر موهای زائد دائمی بسیار سریع است. لیزر در هر قسمت از بدن از یک دقیقه تا یک ساعت طول می کشد و این بستگی به ناحیه درمان دارد.

 • چرا به هفت جلسه درمان نیاز است؟

چون لیزر تنها در مرحله Anagen روی موها اثر می گذارد و زمان می برد تا مو از مرحله Telogen به مرحله Anagen  برگردد. برای رسیدن به بهترین نتیجه فولیکول مو باید در ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد تا لیزر بتواند آن را در ناحیه مورد نظر از بین ببرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین متخصص پوست در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *