دکتر سارا لطفی » تزریق چربی » ماندگاری تزریق چربی زیر چشم
۴ دقیقه
ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

آنچه می خوانید...

زیبایی چشم ها با پوست اطراف چشم رابطه مستقیمی دارد. پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس می باشد. با گذشت زمان و به دلیل وجود رگ های خونی زیادی که در زیر پوست اطراف چشم وجود دارد این ناحیه را به شکل خون مرده نشان می دهد و همین عامل موجب می شود پوست دور چشم به شکل کبود و تیره رنگ دیده شود و در صورت حالتی خسته و پیری ایجاد می کند که مورد دلخواه هیچ کس نمی باشد.

به گفته ی  متخصص پوست، همچنین با گذر زمان و عواملی مانند خندیدن، استرس، ایجاد حرکات و حالت های مختلفی صورت، مالیدن چشم ها و پوست اطراف چشم که از اندوخته های کلاژن بسیار کمی برخوردار است و بسار ضعیف تر از سایر نقاط صورت است، شروع به چروک شدن می کند در نتیجه شادابی و جوانی پوست و در نهایت چهره از بین می رود.

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی مراجعه کنید .

تزریق چربی دور چشم

یکی از موثرترین و ساده ترین روش های درمان گودی زیر چشم و رفع تیرگی های موجود در این ناحیه تزریق چربی در زیر چشم ها می باشد. با استفاده از این روش می توان در طول مدت زمان بسیار کوتاه به نتیجه مطلوب و مورد دلخواه رسید و زیبایی را به چشمان خود باز گرداند.

برای انجام تزریق چربی دور چشم ابتدا مقدار چربی های لازم از نواحی مختلف بدن مانند ران، باسن، شکم و پهلو که دارای چربی های تجمع یافته ای می باشند، برداشته می شود و پس از انجام فرآیندهای مناسبی به پوست اطراف چشم تزریق می شود. تزریق چربی محدودیت سنی ندارد و افراد از 18 سال تا 60 سال می توانند از این روش استفاده کنند.

مراحل تزریق چربی به زیر چشم

  • مرحله اول مربوط به برداشتن چربی از نواحی مناسبی از بدن می باشد که معمولا دارای چربی های تجمع یافته بیشتری نیز می باشد. ناحیه مورد نظر ابتدا بی حس می شود و چربی ها با استفاده از یک لوله بسیار نازک و تو خالی به گونه ای که به بقیه بافت های بدن آسیب وارد نشود، از بدن خارج می شوند.
  • مرحله دوم مربوط به آماده کردن چربی ها می باشد. در این مرحله چربی ها باید برای تزریق مجدد آماده سازی و خالص سازی می شود.
  • مرحله سوم تزریق چربی های آماده شده به نواحی زیر چشم می باشد. در این مرحله پزشک با استفاده از یک سری سرنگ های مخصوص این چربی ها را در این ناحیه تریق می کند.

مزایای تزریق چربی

  • از بین رفتن تیرگی و گودی ناحیه دور چشم
  • رفع چین و چروک های اطراف چشم
  • بازگرداندن جوانی و شادابی به چشم ها

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

ماندگاری اثر تزریق چربی در زیر چشم همه افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و عوامل مختلفی می تواند در این امر تاثیرگذار باشد. در جلسات اول پس از تزریق میزان بیشتری از چربی های تزریق شده جذب می شود و نیاز به تزریق مجدد می باشد، بنابراین اکثر متخصصین معمولا میزان بیشتری از چربی را تزریق می کنند. در جلسات اول باید فواصل تزریق کوتاه باشد ولی با مرور زمان میزان ماندگاری و اثر چربی های تزریق شده بیشتر می شود و دیگر به تمدید مجدد آن در فواصل زمانی کوتاه نمی باشد.

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم
ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

عوارض ایجاد شده پس از تزریق چربی به زیر چشم

از آنجایی که این چربی ها از بدن خود فرد برداشته می شود هیچ عارضه ای و واکنش منفی در بدن ایجاد نمی کند. همچنین احتمال ایجاد آلرژی و حساسیت در فرد تقریبا صفر می باشد.

اما ممکن است به صورت مختصر کمی کبودی، تورم و قرمزی در ناحیه چشم ها ایجاد شود که با استفاده از کمپرس می توان آن را بهبود بخشید.

مراقبت های پس از تزریق چربی با توجه به توصیه های  بهترین متخصص پوست در تهران

  • توصیه می شود افراد در چند روز اول پس از تزریق در انجام حرکات صورت محدودیت داشته باشند.
  • از فعالیت های بدنی شدید پرهیز شود.
  • از رفتن به مکان های گرم مانند سونا خودداری شود تا ماندگاری چربی بیشتر شود.
  • از دستکاری و فشار وارد کردن به ناحیه تزریق خودداری شود.

از انجام این کار در مراکز غیر معتبر و بدون مجوز که صرفا به فکر منافع عمالی خود می باشند جدا پرهیز شود. توصیه می شود حتما قبل از انجام تزریق چربی در زیر چشم با یک متخصص پوست مشاوره های لازم صورت گیرد.

برخی از خدمات دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

راه های ارتباطی با دکتر سارا لطفی

شماره های تماس: 021-22579305-6 – 09306907797

پیج اینستاگرام

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *