دکتر سارا لطفی » مقالات » مراقبت قبل و بعد از لیزردرمانی
۳ دقیقه
مراقبت قبل و بعد از لیزردرمانی

مراقبت قبل و بعد از لیزردرمانی

آنچه می خوانید...

مراقبت قبل و بعد از لیزردرمانی

جوانسازی یکی از درمان های پر مخاطب بوده که امروزه به روش های مختلف ارائه می شود . لیزردرمانی شامل یکی از این روش بوده که کاربرد زیادی در این حوزه دارد . حال برای انجام لیزر درمانی لازم است مراقبت هایی قبل و بعد از آن انجام گیرد تا از درمان ، نتیجه مطلوبی حاصل شود .

مراقبت قبل و بعد از لیزردرمانیپیش از از لیزر درمانی

 • از سولاریوم ، تماس مستقیم با آفتاب و ترکیبات موضعی برنزه کننده پوست ( بدون آفتاب ) به مدت 4 هفته قبل از جلسه اول و در طول درمان پرهیز نمایید .
 • از یک ضد افتاب وسیع الطیف با 30 SPF حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم روزانه در طول درمان استفاده کنید .
 • از مصرف دارو های حساس کننده به نور برای دست کم 72 ساعت پیش از درمان پرهیز کنید ( مانند داکسی سیکلین و مینوسیکلین ).
 • اگر سابقه ای از هرپس ( تبخال ، تناسلی ) یا زونا در ناحیه درمان دارید از دو روز پیش از درمان تا 3 روز پس از آن از دارو های ضد ویروسی خود استفاده کنید .
 • از یک هفته پیش از درمان از مصرف ترکیبات گلیولیک اسید و رتین A پرهیز کنید .
 • در هنگام لیزر درمانی ناحیه مزبور می بایست فاقد زخم های باز ، ضایعات یا عفونت های پوستی ( همچون آکنه فعال ) باشد . مشاوره های لازم را از بهترین متخصص پوست در تهران دریافت نمایید .

پس از لیزر درمانی

 • کمی قرمزی و تورم پوست همراه با احساس مشابه آفتاب سوختگی مختصر تا متوسط در محل درمان شایع است . این حالت معمولا در عرض چند ساعت برطرف می گردد اما گاهی تا 3 روز به طول می انجامد .
 • پس از لیزر درمانی جهت کاهش علایم می توان از کیسه یخ پیچیده در پارچه به مدت 15 دقیقه هر 2 -1 ساعت استفاده نمود . همچنین می توان از کرم بدون نسخه هیدروکورتیزون 1 درصد دو بار در روز بر روی پوست سالم تا 3 روز جهت کاهش تحریک پوست استفاده نمود .
 • روزانه از آب داغ و مالش شدید پوست پرهیز کنید .
 • از فعالیت هایی که باعث گر گرفتن صورت می شوند به مدت 24 ساعت پس از درمان یا تا زمان رفع تورم پرهیز کنید .
 • از هر گونه داروی موضعی که ممکن است سبب تحریک پوست شود به مدت یک هفته پس از درمان پرهیز نمایید .
 • در صورت بروز تاول ، دلمه یا پوسته فورا با مطب پزشک متخصص پوست تماس بگیرید . یک لایه نازک پماد آنتی بیوتیک را دو بار در روز تا زمان بهبود پوست روی موضع بمالید . هرگز سعی نکنید پوسته هایی را که پس از لیزر درمانی ایجاد می شود ، بردارید یا آن ها را بکنید ، چرا که با خطر عفونت و اسکار گذاری همراه است .

البته بر اساس نیاز های بیمار ، این موارد می تواند بیشتر از این باشد که پزشک معالج با توجه به شرایط درمان تعیین می کند .

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی راجعه کنید .

نتیجه گیری

با توجه به نکات تاکید شده ، مراقبت در روند درمان می تواند بسیار موثر باشد . شما می توانید برای مشاوره های بیشتر به متخصص پوست خوب در تهران مراجعه نمایید .

مقالات مرتبط

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *