دکتر سارا لطفی » مقالات » هزینه تزریق چربی به دست در سال 1402 چقدر است؟!
۴ دقیقه
هزینه تزریق چربی به دست

هزینه تزریق چربی به دست در سال 1402 چقدر است؟!

آنچه می خوانید...

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی پوست به شمار می آید . معمولا با افزایش سن و گذر از دهه 40 سالگی بافت عروق زیر پوست برجسته شده و چین و چروک بیشتر می شود . بهترین روش به منظور کاهش چین و چروک که کاملا بدون درد و عارضه است، تزریق چربی می باشد . چربی در حقیقت یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است به همین منظور هیچ گونه عارضه و حساسیتی برای فرد نخواهد داشت. در ادامه عواملی که بر روی هزینه تزریق چربی به دست در سال 1402 تاثیر می‌‌گذارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

هزینه تزریق چربی به دست
هزینه تزریق چربی به دست

چه عواملی بر روی هزینه تزریق چربی به دست تاثیر می‌گذارد؟

تزریق چربی به دست یکی از روش های جوانسازی است که طی دو مرحله صورت می گیرد . تعیین هزینه تزریق چربی به دست به عوامل مختلفی بستگی دارد . به طور مثال هزینه با توجه به دو مرحله ای بودن آن و پس از معاینه حضوری مشخص می گردد . لذا برای کسب آگاهی بیشتر در این خصوص بهتر است به متخصص پوست و مو در تهران مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به صورت

نحوه تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست طی دو مرحله انجام می  گیرد . مرحله اول استخراج چربی از بدن می باشد که چربی را از نواحی خاصی از بدن همچون پهلوها، شکم، ران و اطراف زانو استخراج شده و طی فرآیندی آماده سازی صورت می گیرد . پس از آماده سازی مرحله دوم تزریق چربی انجام می شود که در این مرحله ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس شده، سپس تزریق انجام می گردد . از طریق یک سوراخ کوچک کانولا را وارد کرده و چربی را تزریق می نماییم و کمی هم ماساژ می دهیم که چربی وارد شده به دست پخش شود تا چربی، پشت دست را پر نمایید .

ماندگاری تزریق چربی به دست

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در ماندگاری تزریق چربی نحوه تهیه و استخراج چربی از بدن نیز می باشد . در صورتی که چربی به آرامی تهیه شود و هیچ آسیبی به بافت چربی وارد نشود، ماندگاری بسیار زیادی خواهد داشت . در صورتی که ورزشکار هستند و فعالیت های بدنی سنگین دارید بهتر است به مدت یک ماه از انجام فعالیت های سنگین اجتناب ورزید .

یکی دیگر از مواردی که در مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به دست اهمیت ویژه ای دارد ماندن طولانی مدت در محیط های گرم همانند سونا و جکوزی نیز می باشد . در صورتی که تمامی این نکات به خوبی رعایت شود ماندگاری بسیار خوبی خواهد داشت و با فرد پیر می شود و باقی می ماند .

همه چیز در مورد تزریق چربی به دست

بهتر است بعد از تزریق چربی فعالیت سبک داشته باشید تا ناحیه مورد نظر متورم نشود . استفاده از کمپرس سرد می تواند جلوی تورم و یا کبودی را بگیرد . همچنین از باند های کشی در نواحی اهدا کننده چربی استفاده نمایید تا دچار افتادگی و شلی اندام نشوید . حدود دو هفته دوره نقاهت در پیش دارید که در این زمان با تورم زیاد در ناحیه تزریق مواجه هستید . تزریق چربی عوارض چندانی ندارد برای پیشگیری از عفونت باید چند روزی طبق تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده نمایید . محل تزریق نباید دست کاری شود چون در اوایل کار هنوز چربی تزریق شده شل است و ممکن است جابجا شود . همچنین نباید به محل تزریق فشار وارد کنید و بهتر است به مدت یک هفته تا ده روز به پشت بخوابید .

نتیجه گیری

تزریق چربی یک کار هنری و حرفه ای مثل مجسمه سازی نیز می باشد و مهارت پزشک در نتیجه آن کاملا تاثیر گذار است . لذا در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا از بروز عوارض پیشگیری نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *