دکتر سارا لطفی » مقالات تزریق بوتاکس » 6 حقیقت که قبل از انجام بوتاکس باید آن را بدانید
۵ دقیقه
6 حقیقت که قبل از انجام بوتاکس باید آن را بدانید

6 حقیقت که قبل از انجام بوتاکس باید آن را بدانید

آنچه می خوانید...

مخالف بودن با انجام بوتاکس در دهه 20 سالگی طبیعی است، اما ممکن است به اطلاعات نادرست نیز منجر شود. در ادامه حقایقی درباره بوتاکس که قبل از انجام، باید آن ها را بدانید، را برایتان توضیح داده ایم.

بسیاری از افراد این روش را بیهوده و تهاجمی می‌شمارند و معمولا با خود می‌گویند: “جدی؟ سم کشنده بوتولیسم به صورت خود تزریق کنیم؟”

سازمان غذا و دارو تزریق بوتاکس آرایشی را از سال 2002 تایید کرده است. اما زمانی که افراد صاحب پوستی صاف و نرم در سن 22 سالگی هستند، به راحتی می توان نظراتی در مورد اینکه مخالف بوتاکس هستند را اعلام کنند.

زمانی که افراد وارد نیمه دوم 30 سالگی می‌شوند، به تدریج نظرشان را در مورد بوتاکس تغییر می‌دهند. تمامی افراد دوست دارند پوستی صاف و بدون چین و چروک داشته باشند و روند پیری صورت را به تعویق بی‌اندازند.

بوتاکس

هر شخصی ممکن است زمانی که به عکس های خود و یا در آینه به خود نگاه می‌کند، متوجه خط های میان دو ابرو و پیششانی خود شود و برایش آزار دهنده باشد. خطوط میان ابرو می‌تواند باعث شود چهره شما عصبانی و یا ناراحت به نظر برسد در صورتی که واقعا اینطور نیست.

بیشتر بخوانید: متخصص پوست خوب برای تزریق بوتاکس

حقایقی درباره بوتاکس

اگر به فکر این هستید که از بوتاکس برای جوانسازی پوست استفاده کنید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. بوتاکس در واقع چین و چروک ها را از بین نمی‌برداز آنجایی که بوتاکس درمانی برای چین و چروک ها و خطوط ریز است، در ابتدا افراد تصور می‌کنند که چند تزریق این خطوط ناخواسته را مستقیماً از روی صورت به طور کامل پاک می کند.
اما همانطور که مشخص است، برای اکثر بیماران، بوتاکس بیشتر پیشگیرانه است تا ترمیمی. ماده فعال آن ماهیچه‌های صورت را منجمد می‌کند تا از انقباض آن‌ها به گونه‌ای که خطوط و چین و چروک‌ها را بیشتر می‌کند، جلوگیری کند.
هر خطی که بر روی صورت به وجود آمده باشد با بوتاکس از بین نخواهد رفت.
بنابراین، هر چه زودتر بوتاکس صورت را شروع کنید، اثرات پیشگیرانه آن بیشتر می شود. از این رو روند تزریق بوتاکس در اوایل دهه 20 شما افزایش می یابد.
2. موقتی است (موقتی تر از آنچه که فکر می‌کنید)معمولا افرادی که بوتاکس را انجام می‌دهند دانش محدودی از آن دارند و تصور می‌کنند که اثرات معجزه آسای آن برای مدت نامحدودی باقی خواهد ماند. اما این باور اصلا درست نیست.
مدت زمان متوسط ​​بوتاکس برای خطوط بین ابروها، پیشانی تقریباً سه تا چهار ماه است. و عوامل خاصی وجود دارد که ممکن است باعث شود بوتاکس سریعتر از این مدت زمان محو شود.
کسانی که زیاد ورزش می‌کنند یا بسیار پرحرف هستند ممکن است بوتاکسشان زودتر از موعد محو شود و تنها نزدیک به سه ماه دوام ‌آورد.
3. درد دارد (حداقل برای مدتی)درد تئوریک و درد واقعی، سوزن به سر دو چیز بسیار متفاوت هستند.
در حالی که تجربیات و تحمل درد افراد باهم متفاوت است، تزریق های متعدد به طور مداوم ممکن است برای برخی افراد بسیار دردناک تر از چیزی باشد که انتظار داشتند. حتی با وجود کیسه یخ روی سر، حداقل تا نیم ساعت بعد از تزریق ممکن است احساس درد داشته باشید.
4. کارهای خاصی وجود دارد که نمی توانید بعد از انجام بوتاکس آن ها را انجام دهیدبرخی از فعالیت‌های خاصی وجود دارد که شما نباید بلافاصله بعد از بوتاکس آن ها را انجام دهید. بسیاری از کسانی که می‌خواهند برای اولین بار بوتاکس را انجام دهند نمی‌دانند که برخی کار ها بعد از بوتاکس اصلا توصیه نمی‌شود.
شما تا شش ساعت آینده نباید ورزش کنید، دراز بکشید و یا ایبوپروفن (یا هر داروی رقیق کننده خون دیگر) مصرف کنید زیرا این موارد می تواند باعث شود کبودی در محل های تزریق شما افزایش یابد. معمولا پزشک شما بعد از اولین بوتاکس این موارد را به شما می‌گوید.
همچنین بلافاصله پس از تزریق بوتاکس، سر خود را در یک سطح نگه دارید و تا دو ساعت سر خود را به جلو خم نکنید. همینطور ورزش سنگین تا روز بعد از تزریق ممنوع است.
5. انجام بوتاکس مخالفت با اخلاقیات نیستبیشتر افراد فکر می‌کنند کسانی که بوتاکس انجام می‌دهند بدین معناست که از چهره خود راضی نیستند و خود را زیبا نمی‌بینند درحالی که این باور کاملا اشتباه است.
اما در واقع میل به جذاب به نظر رسیدن (یا حداقل عصبانی و یا ناراحت به نظر نرسیدن) امری طبیعی و خوب است. اگر می‌توانستیم جلوی اخم کردن خود را بگیریم، قطعا تمامی ما این کار را می‌کردیم! استفاده کمی از کمک پزشکی برای رسیدن به این نتیجه نمی‌تواند آزار دهنده باشد.
6. احساس “یخ زدگی” در واقع می تواند احساس خوبی داشته باشدبه نظر می رسد همه از یک چیز در مورد بوتاکس می ترسند، این که احساس فلجی در سر خود داشته باشند و به نظرشان این عجیب است که نتوان قسمت های خاصی از صورت خود را حرکت داد؟
در اصل ناتوانی در اخم کردن در واقع می‌تواند نوعی آرامش را به شما بدهد.
چهره افراد وزن عاطفی دارند. احتمالاً شنیده اید که لبخند زدن بیشتر، باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید؛ از همین رو اخم نکردن نیز می تواند همین تأثیر را در میزان عصبانیت شما داشته باشد.
مطالعه‌ای در سال 2009 در مجله پوست‌شناسی آرایشی نشان داد که وقتی افراد بوتاکس می‌کنند که از اخم کردن جلوگیری کنند، در واقع این امر باعث شده است که خلق و خوی منفی آن‌ها کاهش یابد.
افرادی که بوتاکس را انجام داده‌اند، زمانی که در آینه نگاهی به خود می‌اندازند، می‌بیند که خوشحال‌تر از قبل به نظر می‌رسند. و تمامی افراد از انجام بوتاکس راضی هستند.

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

یک پاسخ
  1. بوتاکس یا هر عمل زیبایی مقاومت …. در روش طبیعی زندگی است …..چه خوب با طبیعت همراه باشیم … و زندگی کنیم …..🌼🌻⚘🌷🌾

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *