دکتر سارا لطفی » مقالات » میکرونیدلینگ
۵ دقیقه
میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

آنچه می خوانید...

میکرونیدلینگ موجب می شود که آلاستین و کلاژن جدید در پوست ساخته شود، با تحریک کلاژن سازی بافت پوست آسیب دیده ترمیم می شود . با استفاده از این روش بافت قدیمی پوست تخریب می شود، در میکرونیدلینگ از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که این دستگاه مجهز به سوزن های ظریفی است این سوزن ها با سرعت خاصی وارد بافت اسکار می شوند و منافذ بسیار ریزی را ایجاد می کنند که برای ترمیم این منافذ کلاژن و الاستین جدید ساخته می شود . میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک پوست، بهبود جای زخم و اسکار و درمان ترک های پوستی کاربرد دارد.

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ

در میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست و ساخت کلاژن و آلاستین جدید از فرآیند ترمیم طبیعی خود بدن استفاده می شود .

در این روش تنها باز سازی و ترمیم انجام می گیرد، به هیچ عنوان لایه اپیدرم پوست که بیرونی ترین لایه پوست می باشد آسیب نمی بیند .

اقدامات بعد از میکرونیدلینگ

وسیله مخصوصی که در میکرونیدلینگ مورد استفاده قرار می گیرد موجب قرمزی پوست صورت می شود، نگرانی در این رابطه نداشته باشید زیرا این تغییر رنگ پوست موقتی می باشد، تورم و کبودی که بدلیل میکرونیدلینگ ایجاد می شود را با انجام برخی از اقدامات مانند استفاده از کمپرس یخ می توان کاهش داد ، فعالیت های سنگین را بعد از میکرونیدلینگ به زمان دیگری موکول کنید، استراحت کافی بعد از میکرونیدلینگ لازم است .

تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست

چه عواملی در باز شدن منافذ پوست تاثیر دارد؟

میکرونیدلینگ یکی از همان راهکار های است که بنا بر میزان اثر بخشی خود درمان منافذ باز پوست بسیار مورد استفاده قرار می دهد و بر متقاضیان انجام آن روز به روز افزوده می شود. از آنجایی که منافذ باز پوست عارضه ای بسیار ناخوشایند است روش موثر بر درمان آن همانند معجزه می تواند عمل کند.

افزایش سن:

به طور کلی می توان با بالا رفتن سن پوست و دیگر اعضا بدن شروع به افتادگی و از دست دادن خاصیت قبلی شان می کنند، برخی هم در همان دوران جوانی دچار علائم پیری زودرس می شوند که با به کارگیری روش های نوینی در زمینه پزشکی و زیبایی می توانند جلوی این اتفاق را بگیرند. در نهایت با افزایش سن فرآیند کلاژن سازی کند می شود و باعث باز شدن منافذ پوست می شوند.

عوامل ژنتیکی و وراثتی:

ژنتیک یک عامل بسیار تاثیر گذار در بروز بسیاری از بیماری ها و عارضه های پوستی است، چرا که در برخی از افراد مشاهده است که به صورت روتین منافذ باز بیشتری نسب به سایر افراد در روی پوست صورت خود دارند و از جمله موارد غیر قابل اجتناب می باشد.

پیشگیری بهتر از درمان

این امر در باز شدن منافذ پوست بسیار صدق می کند و راهکار های پیشگیری از باز شدن منافذ پوست، شامل موارد زیر می باشد:
• شست و شوی مداوم پوست صورت و استفاده از مواد شوینده معتبر برای آلودگی زدایی پوست
• با انواع لایه بردار ها می توانید به طور روزانه تمامی سلوله ای مرده انباشته شده روی پوست تان را از میان بردارید.
• یکی دیگر از روش های پیشگیری مصرف غذاهای سالم با غالب میوه و سبزیجات، زیرا پروتئین و ویتامین ها باعث بهبود پوست می شوند.

تعداد جلسات میکرونیدلینگ

یکی از سوالات متداولی که از دکتر سارا لطفی متخصص پوست پرسیده می شود تعداد جلسات میکرونیدلینگ است، در پاسخ به این سوال دکتر سارا لطفی می فرمایند در هر فردی تعداد جلسات میکرونیدلینگ متفاوت می باشد در برخی از افراد شاید با یک جسله میکرونیدلینگ بتوان نتایج خوبی را بدست آورد اما در برخی دیگر شاید نیاز به تعداد جلسات بیشتری باشد در این افراد عمق اسکارهای آکنه بیشتر می باشد .

در واقع تعیین کننده تعداد جلسات میکرونیدلینگ شرایط پوست و عمق اسکارهای آکنه می باشد . فاصله تعداد جلسات میکرونیدلینگ یک ماه یک بار می باشد . سپری کردن کامل تعداد جلسات دارای اهمیت بالایی می باشد توجه نمایید که این تعداد جلسات باید کامل سپری شود تا بتوان نتایج خوبی را از میکرونیدلینگ بدست آوریم و جای اسکار و آکنه های بروی پوست از بین برود .

عوارض میکرونیدلینگ

عوارض میکرونیدلینگ

جالب است بدانید یکی از مهم ترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ بدون عوارض بودن آن است، البته چنانچه این روند در یک مطب یا کلینیک معتبر و توسط بهترین متخصص پوست انجام شود می توانید اطمینان داشته باشید که بعد از اتمام درمان متوجه هیچ گونه عارضه ایی نمی شوید.

مراقبت های پس از میکرونیدلینگ

برای این که میزان اثر میکرونیدلینگ بر منافذ پوست افزایش یابد بهتر است پس ازاتمام آن نکات احتیاطی پس ازعمل را جدی گرفته و رعایت کنید.

  • حداقل تا 24 ساعت از شستشو محل مورد نظر پرهیز کنید.
  • تا 48 ساعت هم هیچ گونه مواد آرایشی بر روی پوست استفاده نکنید.
  • تا سه روزخود را درمعرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید زیرا حساسیت پوست بیشتر شده و موجب بروز التهاب و قرمزی در این ناحیه می گردد.

هزینه درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ چقدر است؟

از آنجایی که هزینه میکرونیدلینگ بر اساس نوع و محل درمان متفاوت است نمی توانیم به صورت مشخصی قیمت واحدی ارائه دهیم اما می توانیم فاکتور های موثر در برآورد هزینه ها را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید برنامه ریزی بودجه ای داشته باشید.

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *