دکتر سارا لطفی » مقالات » از بین بردن غبغب بدون جراحی
۵ دقیقه
از بین بردن غبغب بدون جراحی

از بین بردن غبغب بدون جراحی

آنچه می خوانید...

غبغب به معنای تجمع چربی در زیر پوست در ناحیه چانه و گردن می باشد . داشتن غبغب باعث می شود تا چهره فرد مسن تر به نظر برسد و ده سال پیر تر به نظر آید . ممکن است داشتن غبغب به منزله ی افزایش وزن و ابتلا به بیماری قلبی باشد که برای افراد ناخوشایند است . روش های موثری برای از بین بردن غبغب بدون جراحی توسط بهترین متخصص پوست در تهران وجود دارد که در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید

لیفت غبغب

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی کاربردی های بسیاری دارد که یکی از بهترین روش های موثر برای از بین بردن غبغب می باشد . مزوتراپی ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین ها و فاکتورهای رشد می باشد که میزان ترکیب مواد در مزوتراپی با توجه به نوع درمان مشخص می گردد . در روش مزوتراپی، متخصص پوست و مو با استفاده از سرنگ های بسیار کوچک برای از بین بردن چربی ناحیه مورد نظر تزریق ساده انجام می دهد در واقع فرآیند از بین بردن چربی ناحیه مورد نظر در اصطلاح لیپولیز گفته می شود . یکی از روش های موثر در از بین بردن غبغب مزوتراپی می باشد که این روش درمانی بدون درد و بیهوشی قابل انجام است . در این روش درمانی ابتدا با استفاده از کرم های بی حسی ناحیه زیر گردن و چانه بی حس شده سپس داروی ترکیبی تزریق می شود .

تاثیرات مزوتراپی

نتیجه مزوتراپی برای از بین بردن غبغب معمولا سه هفته بعد از درمان مشخص می گردد . در این روش درمانی، چربی مایع شده به وسیله متابولیسم بدن جذب و از طریق کبد و کلیه دفع می شود.

لیفت غبغب با متد نخ

در لیفت غبغب با نخ از نخ های پلی دی اکسانون که پیش تر در جراحی های داخلی مانند جراحی قلب نیز کاربرد داشت استفاده می شود‌ تاثیر استفاده از این نخ ها بیش از ۲ سال ادامه دارد با اینکه پس از حدود ۸ ماه بعد از استفاده جذب میشوند. تاثیرات اولیه  این متد بلافاصله قابل مشاهده است و پس ۶ تا ۸ هفته زمانی که تحریک کلاژن آغاز گردید تاثیر کامل آن دیده می شود. این روش معمولا برای افرادی توصیه میشود که تنها دچار افتادگی پوست در ناحیه غبغب می باشند.

روش های لیفت غبغب

از بین بردن غبغب با اندولیفت

اندولیفت یک روش لیزر درمانی  ساده و با نتیجه لیفت بسیار کارآمد و مشابه پروسیجر های جراحی ولی بدون نیاز به بیهوشی می باشد. در اندولیفت، پرتوی لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی شود. این لیزر با استفاده از فیبرهایی تابیده می شود که به ضخامت یک تار مو هستند و به زیر پوست و  به بافت‌های عمقی فرستاده می شود. لیزر به صورت انتخابی، به تجزیه‌ی چربی‌ها و بازآرایی اسکلت پروتئینی بافت می پردازد. همچنین این لیزر با ایجاد حرارت در لایه میانی پوست ، باعث تحریک تولید و بازسازی رشته های کلاژن میشوند که مسئول  الاستیسیته و کشسانی پوست می باشند.

کرایولیپولیز و رفع غبغب

در این روش، سلول های چربی موجود در ناحیه غبغب با سرمادرمانی رفع می شوند. سرما باعث ایجاد کریستال داخل سلول های چربی می شود و به این ترتیب سلول ها فریز می شوند و مرگ سلولی اتفاق می افتد. پس از تخریب سلولی، غبغب از بین می رود.

مزایای لیفت غبغب بدون جراحی

  • حداقل زمان استراحت در مقابل جراحی
  • هزینه متوسط ​​معمولاً هزاران کمتر از جراحی لیفت گردن است
  • خطر عوارض کمتر از جراحی
  • پاسخ دهی در کوتاه مدت
  • عدم نیاز به بیهوشی

در لیفت غبغب بدون جراحی چه اتفاقی می افتد؟

  • غبغب های شل و پوست زیر چانه را سفت می کنند.
  • افتادگی غبغب را کاهش یا از بین می برند.
  • خط فک شل را محکم خواهند کرد.
  • چروک های غبغ و گردن را کاهش میابند.
نحوه لیفت غبغب بدون جراحی

تعداد جلسات درمان از بین بردن غبغب با مزوتراپی

تعداد جلسات درمان با توجه به شدت افتادگی و شلی غبغب در فواصل درمانی چهار تا شش هفته تعیین می شود . قابل ذکر است، تعداد جلسات درمان بعد از بررسی ها و ارزیابی های لازم توسط متخصص پوست و مو خوب در تهران مشخص می گردد .

تعداد جلسات درمان از بین بردن غبغب با دستگاه اگزیمیا

تعداد جلسات درمان با توجه به نوع درمان و با توجه به شدت افتادگی غبغب متفاوت می باشد . در این روش درمانی نیازمند حداقل دو جلسه درمانی است .

 

هزینه از بین بردن غبغب بدون جراحی

هزینه از بین بردن غبغب بدون جراحی با توجه به روش درمانی و تعداد جلسات آن متفاوت می باشد . لذا قبل از بررسی و معاینات لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . بنابراین برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های درمان به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

داشتن غبغب کمی ناخوشایند است و اغلب افراد تصور می کنند این روش موثر نخواهد بود و اما باید گفت خوشبختانه از بین بردن غبغب بدون جراحی یا از بین بردن آن با دستگاه اگزیمیا یا مزوتراپی روشی موثر خواهد بود . لذا در صورتی که خواهان رسیدن به چهره ای زیبا و جذاب هستید از بین بردن غبغب بدون جراحی با استفاده از دستگاه اگزیمیا بسیار موثر خواهد بود و از بروز عوارضی همچون افتادگی پیشگیری می کند . برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بهتر است با متخصص پوست و مو خوب در تهران با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977  تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی مراجعه نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *