دکتر سارا لطفی » مقالات » تزریق بوتاکس بینی
۴ دقیقه
تزریق بوتاکس بینی

تزریق بوتاکس بینی

آنچه می خوانید...

چین و چروک روی بینی یا خطوط خرگوشی (Bunny Lines) دینامیک از انقباض عضله نازالیس ایجاد می شوند . آنها قسمتی از حالت صورت (facial expression) مثل اخم کردن، جمع کردن چشم ها، لبخند زدن هستند و ممکن است با درمان قسمت بالای صورت، خطوط اخم و خطوط دور چشم بیشتر نمایان شوند. درمان عضله نازالیس با توکسین بوتولینوم از طریق مهار انقباض و در نتیجه باعث کاهش خطوط خرگوشی (Bunny Lines) می شود. در این مقاله قصد داریم به تزریق بوتاکس بینی و موارد زیر بپردازیم.

 • عوارض بوتاکس بینی
 • فیلم بوتاکس بینی
 • بوتاکس بینی گوشتی
 • هزینه بوتاکس بینی
 • بوتاکس افتادگی نوک بینی
 • بوتاکس بینی چیست
 • تزریق ژل بینی
 • بالا بردن نوک بینی بدون عمل
تزریق بوتاکس بینی
تزریق بوتاکس بینی

آناتومی

چروک ها . Bunny Lines یا چروک های نازالیس خطوطی هستند که در سمت دیواره جانبی و خلفی بینی ایجاد می شوند . این خطوط به طور معمول به طور مایل از دو طرف بینی و پل بینی عبور می کنند (مسیر مایل دارند). خطوط عرضی ریشه بینی ارتباطی با عضله نازالیس ندارند بلکه به دلیل انقباض عضله پروسئوس در هنگام اخم کردن ایجاد می شوند .

عضلات هدف: درمان Bunny Lines با بوتاکس عضله نازالیس را مورد هدف قرار می دهد .

عملکرد های عضله: انقباض عضله نازالیس دیواره های دو طرف بینی را به سمت بالا و داخل می کشد و باعث ایجاد خطوط Bunny Lines می شود . در برخی افراد این عضله هم چنین باعث ایجاد خطوط ظریف داخلی زیر چشم می شود .

عضلاتی که باید اجتناب شوند: عضله بالابرنده لب فوقانی آلانازی (alaeqe nasi) روی حاشیه خارجی عضله نازالیس قرا گرفته، می تواند در ایجاد خطوط  Bunny Lines دخیل باشد . عملکرد اصلی آن بالا بردن لب فوقانی است در نتیجه در هنگام درمان Bunny Lines باید از تزریق در این عضله پرهیز کرد . سایر عضلات بالا برنده لب فوقانی که با درمان بوتاکس در ناحیه Bunny Lines ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند، به ترتیب محل از داخل به خارج شامل عضلات بالابرنده لب فوقانی، زایگوماتیک مینور و زایگوماتیک ماژور می باشند .

نتایج تزریق بوتاکس بینی

کاهش خطوط Bunny Lines به طور معمول در عرض سه روز بعد از تزریق بوتاکس و حداکثر اثر آن در عرض دو هفته ظاهر می شود.

فواصل درمان و ماندگاری تزریق بوتاکس بینی

عملکرد عضله در درمان این ناحیه حدود 3 – 4 ماه بعد از تزریق بوتاکس به طور تدریجی به حالت اول برمی گردد.

درمان های بعدی Bunny Lines با بوتاکس هنگامی که مجددا عضله نازالیس شروع به انقباض می کند و پیش از برگشت خطوط به حالت قبل از درمان انجام می شود .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس بینی

بیماران دو هفته بعد از درمان با بوتاکس از نظر میزان کاهش Bunny Lines بررسی می شوند . اگر همچنان Bunny Lines پایدار باشد، یکی از علل زیر را بررسی کنید :

پایداری انقباض عضله نازالیس: برخی بیماران حجم عضلانی بیشتری در این ناحیه دارند و ممکن است به دوز بیشتری از بوتاکس جهت دستیابی به نتایج ایده آل نیاز داشته باشند . انقباض مداوم عضله با مرحله ی touch-up براساس میزان فعالیت باقیمانده عضله نازالیس با استفاده از 1/25 – 2/5 واحد OBTX اصلاح می شود .

خطوط استاتیک: اگر خطوط استاتیک وجود داشته باشند، ممکن است بیماران به چندین درمان متوالی جهت دستیابی به نتایج دلخواه، نیاز داشته باشند .

چین و چروک روی بینی یا خطوط خرگوشی (Bunny Lines) دینامیک از انقباض عضله نازالیس ایجاد می شوند . دکتر سارا لطفی متخصص پوست ، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .
 

عوارض تزریق بوتاکس بینی

شایان ذکر است که تمامی این عوارض جانبی بوده و به دلیل تزریق اشتباه در نقطه مورد نظر به وجود می آید . لذا با مراجعه به پزشک متخصص می توانید از بروز چنین عوارضی پیشگیری کرد .

 • افتادگی لب و در نتیجه لبخند غیر قرینه
 • اختلال عملکرد دهان و در نتیجه آبریزش دهان و اختلال در صحبت کردن، خوردن و آشامیدن
 • اشک ریزش
 • دوبینی

هزینه تزریق بوتاکس بینی

هزینه درمان با بوتاکس برای Bunny Lines به ازای هر جلسه و میزان مواد مصرفی متفاوت می باشد . لذا جهت اطلاع از هزینه دقیق می توانید به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *