دکتر سارا لطفی » مقالات تزریق بوتاکس » تزریق بوتاکس زیر بغل
۶ دقیقه
تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل

آنچه می خوانید...

بوتاکس به طور عمده باعث فلج موقت عضلات می شود، صورت و دست، از جمله قسمت هایی هستند که شامل یک گروه بزرگ اعصاب، تعدادی از شریان های ضروری هستند، پس توصیه می شود با توجه به کیفیت بوتاکس مورد استفاده، و توجه به شرایط نگهداری آن در یخچال های مخصوص قبل از تزریق بوتاکس به زیر بغل و سایر نقاط بدن افراد، و توجه به شرایط انتقال از آن استفاده شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل

بدن به طور طبیعی عرق می کند، اما اگر بیش از حد باشد، باید سریع درمان شود. زیرا تعریق زیاد و رطوبت حاصل از آن، باعث تغییر فلور طبیعى پوست و بروز عفونت‌هاى باکتریایى و قارچی همراه با بوى بد بدن فرد مى‌شود و او را دچار مشکل می نماید. به منظور رفع این عارضه، دئودورانت های بسیار متنوعی وجود دارد و برای هر فردی قابل استفاده است، چه در فرم اسپری و چه در فرم چربی. البته روش دیگر مصرف برخی از داروها به صورت درمان موضعی یا درمان خوراکی نیز وجود دارد .

بسیاری از افراد به علت رطوبت و استرس فراوان، بیش از حد عرق می کنند و از این عارضه رنج می برند. و اسپری ها و داروها آن ها را درمان نمی کند. در برخی موارد، با این حال، آن ها ممکن است در برطرف کردن مشکل عرق بیش از حد، به خصوص در افرادی که مبتلا به هیپوتیروئیدی هستند، موثر نباشد. بهترین روش درمان برای از بین بردن مشکل هایپر هیدروز یا تعریق بیش از حد زیر بغل، تزریق بوتاکس موضعی است. بوتاکس ماده ای است که از نوعی باکتری به نام «کلستریدیوم بوتولینوم» به دست می آید. امروزه از این روش بسیار استقبال شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. تزریق بوتاکس یک روش ساده و موثر است که عوارض جانبی به همراه ندارد و دوره نقاهت آن بسیار کم است و متخصص پوست باتجربه، قادر است که این کار را در مطب مجهز خود انجام دهد.

چگونه بوتاکس زیر بغل انجام می شود؟

قبل از انجام تزریق محل هایی که بیش از حد تعریق صورت می گیرد, علامت گذاری شده و سپس تزریق صورت می گیرد. معمولاً ماندگاری این تزریق بین 4 تا 6 ماه می باشد. به طوری که میزان تعریق باقى مانده، با درمان دارویى موضعى قابل کنترل خواهد بود. یکی از ویژگی های مثبت این تزریق به نسبت ناحیه های دیگر نداشتن عوارض برای فرد مراجعه کننده می باشد.

تزریق بوتاکس زیر بغل
تزریق بوتاکس زیر بغل

چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

• خانم های باردار
• افرادی که اختلالات سیستم عصبی دارند.
• مادران شیرده
• بیماران دیابتی(نوع اول و نوع دوم)
• افرادی که سیستم دفاعی بدنشان بسیار ضعیف است.
• بیمارانی که از داروهای دوز بالای ضد انعقادی مصرف می کنند.
• افرادی که عفونت حساس دارند.
• افرادی که آلرژی یا خارش دارند.
• افرادی که به گونوره دستگاه تناسلی (آقایان یا خانم ها) دچارند.
• کودکان و نوجوانان نابالغ

کاربرد تزریق بوتاکس

 • لیفت ابروها
 • برطرف نمودن چین و چروک های صورت
 • بالا بردن گوشه لب ها
 • کاهش ظاهر نمودن لثه ها در هنگام خندیدن
 • بهبود خطوط عرضی گردن
 • رفع تعرق کف دست و پا
 • رفع تعرق زیر بغل
 • درمان افتادگی قسمت پایینی صورت
 • بالا بردن نوک بینی

آموزش تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل محدوده تا حدی مشخص است در همان نواحی رویش مو صورت می گیرد. ابتدا با استفاده از ید و نشاسته مشخص کنید تا در کدام نواحی تعریق بیش از حد صورت می گیرد. نقاط تزریق بوتاکس را مشخص کنید و با فواصل حدود نیم تا یک سانت تزریق را انجام دهید. هر چقدر بوتاکس رقیق تر باشد در حقیقت میزان پخش شدن و انتشار آن افزایش پیدا می کند به همین دلیل می توانید به فاصله یک سانت تزریق انجام شود. بوتاکس در هر ناحیه که تزریق می شود در یک کره به شعاع یک سانت انتشار صورت می گیرد.

ماندگاری تزریق بوتاکس زیر بغل

به طور معمول اثر بوتاکس حدود چهار تا شش ماه نیز می باشد و تا چهار ماه اصلا تعریق وجود ندارد و در ماه های آینده تعریق خیلی کمتر از میزان قبل از تزریق است.

قبل از تصمیم گیری برای استفاده از موثرترین راه که تزریق بوتاکس می باشد؛ باید در نظر بگیرید که این روش درمانی برای تعریق بیش از حد است؛ در واقع با تزریق آن نشانه‌هایی از این بیماری با مرور زمان از بین خواهند رفت و امکان بازگشت حداقل تا 6 ماه وجود ندارد بنابراین مشاوره های لازم را از بهترین متخصص پوست در تهران  دریافت نمایید . برای حفظ و ماندگاری این شرایط باید تزریق را به طور مرتب سالی 1 بار با فاصله زمانی بین ۷ تا ۱۶ ماه تکرار کنید تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید.

عوارض تزریق بوتاکس به زیر بغل

برای کاهش تعریق این روش بسیار موثر بوده، عوارض و مشکلات درمان های دارویی و جراحی را ندارد، با تزریق بوتاکس دوره نقاهتی وجود ندارد و یک روش غیر تهاجمی است و همچنین درد ندارد.

بوتاکس به طور عمده باعث فلج موقت عضلات می شود، صورت و دست، از جمله قسمت هایی هستند که شامل یک گروه بزرگ اعصاب، تعدادی از شریان های ضروری هستند. برای تزریق بوتاکس زیر بغل، ابتدا باید تحت نظر پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. دکتر سارا لطفی متخصص پوست با استفاده از متدهای نوین و درمانی مجهز استفاده می کند و از بروز عوارض در آینده جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

سوالات شایع افراد در خصوص تزریق بوتاکس زیر بغل

 • آیا درمان تعریق زیاد با تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟

یکی از کاربرد های تزریق بوتاکس که مورد تایید سازمان بهداشت امریکا می باشد که از سال 2004 اپروبال گرفته است برای درمان تعرق زیاد بدن هست و بسیار هم کاربرد موثری هست. تاثیر در بدن افراد متفاوت هست و در بعضی افراد دوز آن متفاوت است. جالب هست که با تزریق بوتاکس در آن ناحیه موجب می شود که تعریق فرد به طور متوسط حدود شش ماه کاهش یابد و عارضه خاصی ندارد و نیاز به مراقبت های ویژه ای هم نیست.

 • آیا ممکن هست با حذف عرق بدن فرد دچار مشکل شود؟

در فرهنگ عام عرق بدن بعنوان این هست که موجب می شود سموم بدن دفع شود و ممکن هست با حذف آن توسط پزشک فرد دچار مشکل شود و یا غدد لنفاوی زیربغل فرد آسیب ببیند و موجب مشکل شود لازم توجه است که جواب این سوال ها منفی هست مقدار موادی که شما از طریق تعریق از دست می دهید بسیار کم هست و بدن هیچ گونه وابستگی به این مواد ندارد و هیچ تاثیری هم روی غدد لنفاوی ندارد.

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *