دکتر سارا لطفی » سابسیژن » تفاوت سابسیژن با میکرونیدلینگ
۵ دقیقه
تفاوت سابسیژن با میکرونیدلینگ

تفاوت سابسیژن با میکرونیدلینگ

آنچه می خوانید...

فرورفتگی های که در سطح پوست ایجاد می شود و ناشی از جای جوش و اسکار هست مشکلی است که گریبان گیر بسیاری از جوانان و نوجوانان می باشد و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها بسیار تاثیر دارد. سابسیژن و میکرونیدلینگ برخی از روش های درمان برای از بین بردن جای فرورفتی های پوستی می باشد که ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مطالبی نظیر ذیل بپردازیم.

سابسیژن
 • قیمت سابسیژن صورت
 • هزینه هر جلسه سابسیژن
 • تفاوت سابسیژن و میکرونیدلینگ
 • میکرودرم بهتر است یا میکرونیدلینگ
 • ورم بعد ازسابسیژن
 • درد سابسیژن
 • قیمت عمل سابسیژن

علل ایجاد آکنه

آکنه بر اثر مسدود شدن منافذی که چربی پوست از آن خارج می شود به وجود می آید. چربی در آن ناحیه تجمع پیدا می کند و یک سری باکتری های طبیعی در سطح پوست به دلیل بی هوازی بودن به آن ناحیه می روند و عفونتی را ایجاد می کنند. در اثر تورم های که فرد وارد می کند ممکن است این منافذ مسدود تر شوند و میزان التهاب، عفونت ها و گسترش را بیشتر کنند پس از دستکاری آکنه ها خودداری کنید.

درمان مشکلات پوستی

پیشگیری از بروز آکنه

 • در زمان ایجاد آکنه به پزشک مراجعه کنید.
 • درمان آکنه، درمان طولانی مدت و مراقبتی است.
 • از دستکاری، آسیب زدن و تخلیه کردن آنها خودداری کنید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ مناسب برای جوانسازی صورت، رفع چین و چروک، محل زخم، اثر سوختگی و لکه های تیره می باشد. همچنین سبب جوانسازی پوست با فرآیند درمان طبیعی، بدون درد، عفونت و عوارض جانبی می باشد و همچنین یک روش کم هزینه محسوب می شود. میکرونیدلینگ مناسب برای درمان اسکارهای عمیق پوست می باشد.

درمان آکنه با میکرونیدلینگ

روش درمان با میکرونیدلینگ به گونه ای است که از تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل شده با عمق و سرعت تعیین شده توسط متخصص پوست، به طور همزمان وارد لایه دوم پوست یعنی لایه درم می شود.

در این زمان، سیستم ایمنی، بدن فعال و موجب افزایش فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین همچنین، افزایش ضخامت لایه ی اول پوست می شود.

سابسیژن

سابسیژن یک روش ایمن و سریع است و مناسب برای درمان انواع مختلفی از اسکارها همانند: اسکار های ناشی از چین و چروک، اسکار ناشی از جای جوش و بیماری های پوستی می باشد. اگر این فرورفتگی های سطحی باشد باعث استفاده از روش های ار اف فرکشنال و CO2 فرکشنال می توانیم آن ها را از بین ببریم ولی اگر فرورفتگی ها عمقی باشند با این نوع روش ها برطرف نمی شود در واقع فرورفتگی های عمیق با استفاده از سابسیژن قابل درمان است.

درمان آکنه با سابسیژن

سابسیژن رفع و برداشتن و پاره کردن این چسبندگی ها می باشد. با استفاده این روش می توان آن چسبندگی های که مثل طناب دارد پوست را می کشد پاره کنیم در این زمان پوست اجازه دارد به سطح بیاید و فرورفتگی آن کمتر شود.

نحوه انجام سابسیژن

در روش سابسیژن (Subcision) با استفاده کانولا خاص این دستگاه وارد بافت می شویم و چسبندگی و فیبروزی که منجر به ایجاد این فرورفتگی شده و بین پوست و بافت همبند زیرین آن قرار دارد را از بین می بریم. سابسیژن یک کانولا است و بلند تر است و از چند قطعه درست شده است و چند خاصیت دارد از جمله: سر آن کند هست و تنها باعث می شود که چسبندگی ها باز شود و آسیبی به پوست وارد نمی شود. در ابتدا با استفاده از یک محلول ترکیبی ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و به دلیل مواد به کار رفته در این محلول مدت زمان بی حسی بیشتر شده و خونریزی کمتر می شود.

یک سوراخ کوچک ایجاد می کنیم و این کانولا سابسیژن اکتور را وارد می کنیم با یک سرنگ با هر حجمی که پزشک صلاح بداند مایع درست شده بنام محلول تامیسن که از لیدوکائین، نورماسالین و اپی نفرین است در زیر پوست تزریق می کنیم تا در نقاط مختلف تزریق می شود تا آن نواحی پوشش داده شود و این محلول سبب می شود تا مقداری از چسبندگی ها باز شود و راحت بتوان کار را انجام داد. بعد از آن کانولا مخصوص را وارد پوست می کنند و آن چسبندگی ها را باز می کنند. تمام این مراحل باید استریل باشد.

عوراض سابسیژن و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ و سابسیژن عارضه خاصی ندارند به جز تورم، قرمزی و کبودی در ناحیه مورد نظر که طی چند روز پس از انجام این روش ها برطرف می شود.

تعداد جلسات سابسیژن و میکرونیدلینگ

تعداد جلسات سابسیژن با توجه به شرایط بیمار مشخص شود و این جلسات بین چهار تا شش جلسه تغییر پیدا می کند و فواصل جلسات بسیار مهم است و بین یک ماه تا یک و نیم است. به دلیل اینکه برطرف کردن چسبندگی ها خود یک پارگی در پوست ایجاد می کند و موجب التهاب می شود باید به بدن اجازه دهیم تا پوست خودش را بیرون بکشد و درمان شود.

در روش میکرونیدلینگ پس از بررسی های انجام شده توسط متخصص پوست و شرایط پوست تعداد جلسات مشخص می شود و با توجه به نوع درمان و اسکار می توان تعیین کرد. فواصل زمانی میکرونیدلینگ ماهی یک بار انجام می شود. شایان ذکر است، گذراندن تمامی جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب نقش بسزایی دارد.

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. درمان های ترکیبی کمک کننده در بالا رفتن درصد موفقیت و پوشش بیشتر رضایت مندی فرد می باشد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانیم از روش سابسیژن همراه با میکرونیدلینگ استفاده کنیم.

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

8 پاسخ
 1. سلام من سابسیژن و تزریق ژل انجام دادم اگه میکرودیلنگ با شدت زیاد انجام دهم اثر ژل که با سابسیزن به صورتم تزریق شده از بین میره یا کم بشه رو دارد یانه .

 2. سلام ساب سی ژن و میکرونیدلینگ چه تفاوت مهمی با هم دارند؟؟
  یعنی ساب سی ژن باعث تولید کلاژن و بازسازی پوست نمی شود و فقط یک ژلی هست که به زیر پوست تزریق می شود؟؟

  1. سلام سابسیژن دستگاهی برای آزاد کردن فیبر های زیر پوستی و فیبر هایی که اسکار هارا به داخل کشیده اند، می باشد و خاصیت پرکنندگی ندارد و کاملا با میکرونیدلینگ متفاوت هست. میکرونیدلینگ دستگاهی می‌باشد که با سوزن هایی که دارد باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و در برای درمان اسکار و آکنه هردو لازم می‌باشد.

  2. سلام . من خال های پوستی که یک بار اونها رو برداشتم دوباره برگشته با یک رنگ کمرنگتر و شبیه به لکه هست و جای آبله مرغانم روی صورتم دارم از نظر شما میکرودیلنگ بهتر هست انجام بدم یا سابسیژن؟!

   1. سلام باید بررسی شود ممکن است جای آبله مرغان به جراحی نیاز داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *