دکتر سارا لطفی » مقالات تزریق ژل » درمان سیاهی دور چشم
۳ دقیقه
درمان سیاهی دور چشم

درمان سیاهی دور چشم

آنچه می خوانید...

درمان سیاهی دور چشم

یکی از حساس ترین قسمت های صورت، پوست زیر چشم می باشد. با افزایش سن، چین و چروک در آن ناحیه گسترش پیدا می کند، و علائمی مانند: گودی، کبودی و سیاهی ابتدا از گوشه چشم، یعنی نزدیکی بینی رخ می دهد، سپس منتشر می شود. فرد برای رفع علائم ایجاد شده در ناحیه صورت باید به یک متخصص پوست با تجربه مراجعه نماید.

درمان سیاهی دور چشم

مراحل درمان سیاهی دور چشم

بهبود وضعیت پلک پایین با جراحی

بهبود حجم پلک با تزریق ژل یا تزریق چربی به صورت

انواع سیاهی دور چشم

فرو رفتگی به علت استخوانی بودن چشم: چنانچه حفره های زیر چشم فرو رفته باشد، تیرگی یا سیاهی زیر چشم به علت سایه انداختن استخوان ابرو بر روی چشم، صورت می گیرد. بهترین روش برای رفع سیاهی دور چشم ، تزریق ژل می باشد.

افزایش ملانین زیر چشم: گاهی انواع خاصی از ساختارها و شرایط خاصی در پوست ایجاد می شود که به تغییر رنگ پوست و ایجاد حساسیت در زیر چشم می انجامد که باعث ایجاد کبودی یا تیرگی زیر چشم می شود. این عارضه در افرادی که رنگ پوستشان تیره تر است نمایان تر می شود. برای درمان و از بین بردن ملانین زیر پوست بهترین روش لیزر درمانی می باشد که هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد.

تغییر وضعیت رنگدانه های زیر پوست چشم: این عارضه به علت قرار گیری در معرض نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش در زیر چشم ایجاد می شود.

علل ژنتیکی و وراثتی: علل ژنتیک و وراثت از عوامل مهمی است، که باعث ایجاد تیرگی زیر چشم می شود و اغلب این فرآیند در کودکان اتفاق می افتد.

التهاب وریدی:  این عارضه در نتیجه تغییر شرایط و موقعیت رگ های خونی زیر چشم ایجاد می شود، بدین معنی که مویرگ ها دچار التهاب می شوند. ممکن است که منجر به ایجاد حلقه های تیره یا رنگ آبی در زیر چشم نیز شود.

درمان سیاهی دور چشم

زمانی که چربی های زیر چشم افزایش پیدا کند، باعث ایجاد تیرگی و گودی زیر چشم می شود. در نتیجه پوست زیر چشم دچار چروک یا  افتادگی  خواهد شد. امروزه متخصص پوست از درمان های مختلفی به منظور رفع این پروسه استفاده می کند، که در ذیل برخی از مراحل را اشاره می نماییم، از جمله:

جراحی: به منظور رفع چربی انباشته شده در زیر چشم؛ جراح اقدام به ایجاد شکاف در زیر پلک یا داخل آن  می کند، سپس اقدام به بالا کشیدن پوست زیر چشم می نماید.

تزریق ژل: متخصص پوست با تجربه، اقدام به تزریق ژل در ناحیه زیر چشم به منظور رفع کبودی و درمان گودی دور چشم می نماید که ماندگاری این روش، از 18 ماه تا 6 سال می باشد.

تزریق چربی: از این روش به منظور درمان بافت های از بین رفته ای زیر چشم استفاده می کنند، ابتدا با گرفتن چربی از نقطه ای از بدن ، اقدام به تزریق در ناحیه زیر چشم می نمایند.

برخی از خدمات دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

راه های ارتباطی

شماره های تماس: 021-22579305-6 – 09306907797

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

مدیریت سایت دکتر سارا لطفی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *