۸ دقیقه
سابسیژن

سابسیژن

آنچه می خوانید...

سابسیژن یک روش موثر برای از بین بردن انواع مختلف اسکار و جای جوش است ، این روش کاملا ساده ، سریع، ایمن و با نتایج بسیار درخشان می باشد . تمامی موارد مانند اسکار های ناشی از چین و چروک، اسکار های باقی مانده از آکنه و ضایعات آبله مرغان یا سلولیت با بکارگیری سابسیژن به طور کامل از بین می رود . بسیاری از افراد که با مشکل جای جوش و اسکارهای باقی مانده از ضایعات مواجه هستند روش های مختلفی را برای رفع مشکلات پوستی خود امتحان کرده اند ولی نتایج دلخواه خود را دریافت نکرده اند ، انجام سابسیژن در این افراد بسیار توصیه می شود . برای از بین بردن جای جوش و اسکار ترکیب سابسیژن با روش های دیگر مانند میکرونیدلینگ بسیار توصیه می شود .

سابسیژن
سابسیژن

مراحل انجام ساب سیژن

در این روش سوزن بسیار ریزی به موازات سطح پوست فرو می رود ، این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود بافت اسکار و چسبندگی های بین پوستی با حرکات عقب و جلو این سوزن از بین می رود .

تکنیک قدیمی

در روش قدیمی سابسیژن از سوزن هایی که ضخامت زیادی داشتند استفاده می شد که موجب می شد فرد درد بسیاری را تحمل کند ، سوزن نوکر که در گذشته مورد استفاده قرار میگرفته با حرکات پی در پی لایه های فیروتیک را از هم جدا میکرد و تورفتگی هایی روی پوست را از بین می برد .

تکنیک جدید

امروزه سوزنی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار نازک و ظریف است ، با استفاده از این سوزن به راحتی می توان اثرات آکنه و اسکار را بدون اینکه بیمار درد بسیاری را تحمل کند از بین برد .

تعداد جلسات لازم برای ساب سیژن

آکنه های عمیق و جای جوش هایی که بسیار تو رفته هستند به طور کل ضایعات پوستی که بسیار عمیق هستند و مدت زمان بسیاری است که بروی پوست مشاهده می شود نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند، که با استفاده از سابسیژن ازبین بروند. در تعیین تعداد جلسات درمانی سابسیژن شدت اسکار مورد توجه قرار می گیرد، در نهایت تعداد جلسات سابسیژن بعد از بررسی های پزشک تعیین می شود .

مراقبت‌های بعد از ساب سیژن

زمان بهبودی بعد از سابسیژن بسیار کوتاه است ، کبودی و تورمی که مشاهده می شود بتدریج از بین می رود .

قبل و بعد از سابسیژن لازم است از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری شود .

از لمس محلی که تحت درمان قرار گرفته است با دست آلوده باید جدا خودداری شود . زیرا احتمال بروز عفونت کمی وجود دارد .

آیا سابسیژن با درد و خونریزی  همراه است ؟

زمانی که فرد با مکانیزم این روش آشنا می شود تصور می کند که این روش بسیار دردناک است و زمانی که سوزن های سابسیژن وارد پوست می شود باید درد بسیاری را تحمل کنند در صورتی که این یک تصور اشتباه است زیرا قبل از سابسیژن از بی حسی موضعی استفاده می شود که باعث می شود فرد در زمان سابسیژن دردی را احساس نکند یا احساس درد بسیار خفیف باشد . در شکاف ایجاد شده برای وارد شدن سوزن کانولا خون ریزی مشاهده می شود که طبیعی است نگرانی در این رابطه نداشته باشید ، لازم به ذکر است که در گذشته بدلیل اینکه از سوزن های ضخیم تری استفاده می شد احساس درد و خونریزی بسیار بیشتر بود.

چه افرادى کاندید مناسب براى سابسیژن هستند ؟

افراد مبتلا به جوشگاه های عمیق آکنه

افراد مبتلا به چین نازولبیال ( خط خنده )

افراد در سنین بالا با چین و چروک های بسیار عمیق

افرادی که مبتلا به آبله مرغان شده اند و جای آن بروی پوست باقی مانده است .

آیا سابسیژن به تنهایی روش مناسبی برای درمان جای اسکار و تورفتگی های پوست می باشد ؟

برای درمان جای اسکار و تورفتگی های روی پوست سابسیژن روش بسیار مناسبی می باشد ، اما اکثر پزشکان توصیه می کنند برای از بین بردن دائمی اسکار و تورفتگی های روی پوست روش های دیگری مانند میکرونیدلینگ و لیزر فرکشنال co2 در جلسات بعد از سابسیژن مورد استفاده قرار گیرد ، دکتر سارا لطفی متخصص پوست بعد از معاینات لازم پوست جلساتی را برای فرد در نطر می گیرد و با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارند برای رفع دائمی مشکلات پوستی یک روش یا ترکیبی از روش های جوانسازی پوست را برای فرد در نظر می گیرد . مهمترین اصل در دریافت یک نتیجه مطلوب طی کردن تمامی جلساتی می باشد که برای فرد در نظر گرفته شده است . در صورتی که خواهان انجام سابسیژن هستید و سوالاتی ذهن شما را در گیر کرده است می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر لطفی متخصص پوست و مو دریافت نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *