دکتر سارا لطفی » مقالات تزریق ژل » ماندگاری تزریق ژل
۴ دقیقه
تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل

آنچه می خوانید...

تزریق ژل

امروزه فیلر ها در علم جراحی پلاستیک و زیبایی جایگاه خیلی ویژه ای پیدا کرده اند . به هر حال نیاز فرد به زیبا شدن یک نیاز غیرقابل انکار است . همیشه علم پزشکی دنبال راه های هستند که مشکلات و عوارض کمتری را ایجاد نمایند . یکی از مواردی که در زیبا سازی و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از تزریق ژل می باشد .

تغییر پوست با افزایش سن یک امر غیر قابل انکار است و ما تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که، روند آن را به تعویق بیاندازیم . افتادگی و شلی پوست را در مواردی که شدید نباشد می توان با تزریق ژل درمان کرد .

تزریق ژل لبانواع فیلر ها

فیلر ها را به دو دسته عمده می توان تقسیم بندی کرد . فیلر های طبیعی که از بدن خود فرد تهیه می شود و فیلر های مصنوعی که با عنوان ژل نامیده می شود معمولا مورد استفاده قرار می گیرند . فیلر های مصنوعی یا همان ژل ها موادی هستند  که از مواد صنعتی هستند و از آن ها در زیر پوست مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع ژل ها

ژل ها به دو قسمت تقسیم بندی می شوند در برخی از آن ها از پلیمر های مصنوعی استفاده می شود که این ژل ها مزیتی که به دیگر نوع آن دارد این است که تا حدی می تواند همیشگی و دائمی باشند .

ژل ها غلظت های مختلفی دارند که هر کدام از آن کاربرد خاص خود را دارند . به طور مثال در صورتی که بخواهید در نواحی اطراف چشم و لب تزریق ژل انجام دهید بهتر است از ژل های با غلظت کم استفاده نمایید، همچنین تزریق ژل به گونه، گردن و اطراف چانه بهتر است از ژل های با غلظت بالاتر مورد استفاده قرار گردد .

با توجه به ناحیه تزریق باید پزشک بهترین ژل را متناسب با آن ناحیه استفاده نمایید تا بهترین نتیجه را ببیند و شاهد کمترین عوارض احتمالی باشیم . در صورتی که از ژل طبیعی هیارولونیک اسید استفاده گردد می توان آن را در صورت اینکه نخواهیم آن را تخلیه کنیم و یا اینکه با تزریق داروهای اثرات آن را از بین ببریم .

 

عوارض تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های زیبایی است که بدون عارضه است . اما برخی از عوارض ممکن است ایجاد گردد که نظیر گلوله گلوله شدن زیر پوست خود را نشان دهد که علت این عارضه بسته به نوع ژل مصرفی و نوع تزریق می باشد . لذا برای پیشگیری چنین عوارضی بهتر است در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید و بهتر است به متخصص پوست و مو متبحر مراجعه نمایید .

در صورتی که تبخال و عفونت پوستی دارید بهتر است آن را به پزشک خود اطلاع دهید تا در زمان بهبود تزریق ژل در آن ناحیه انجام گردد تا احتمال ریسک عفونت در آنان کمتر شود . بهتر است تزریق ژل در محیطی کاملا استریل صورت گردد .

ماندگاری تزریق ژل

 

یکی از سوالات شایع در بین عموم این است که فیلر ها تا چه زمانی ماندگاری خواهند داشت ؟ لازم ذکر است که این موضوع به سن فرد ارتباط دارد ولی به طور متوسط هر 4 تا 6 ماه باید تکرار شود تا سایز و مدل مورد نظر فرد حفظ شود .

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل با توجه به ناحیه مورد نظر و نوع ژل متفاوت می باشد . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه تزریق ژل بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه گیری

تزریق ژل یکی از روش های زیبایی است که در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد و در واقع می توان گفت از جمله روش های زیبایی مقرون به صرفه و بدون دوره نقاهت می باشد . بنابراین در صورتی که خواهان زیبایی بدون جراحی هستید تزریق ژل مناسب ترین روش می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

تزریق ژل خط خنده

مراقبت های بعد از تزریق ژل

تزریق ژل در لب

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *