۳ دقیقه
کاربرد prp

کاربرد PRP

آنچه می خوانید...

کاربرد PRP

PRP چیست ؟

مزایا و کابرد PRP در زیبایی چیست ؟

امروزه برای زیبایی روش های نوینی ارائه می شود که PRP به عنوان یکی از روش های کاربردی معرفی می شود در ادامه به توضیح بیشتر این روش درمانی پرداخته می شود .

PRP چیست؟

تزریق پلاسمای غنی شده از پلاکت خود فرد به ناحیه مورد نظر مانند جای جوش و زخم و محل بخیه ها باعث بهبود ناحیه شده و تاثیر رضایت بخشی داشته است . مانند ریزش مو با PRP در نواحی که بر اثر بخیه مو وجود ندارد .

کاربرد prpروند درمان با PRP

برای درمان با این روش  توسط بهترین متخصص پوست در تهران  بر اساس کیت مورد نیاز از بیمار 8 تا 40 سی سی خون دریافت می شود و آنگاه به وسیله دستگاه سانتریفیوژ با گردش مناسبی که تعیین می شود در یک یا چند مرحله عملیات جداسازی پلاسما از پلاکت صورت می گیرد . در این غنی سازی این هدف دنبال می شود که غلظت پلاکت هایی که در PRP وجود دارد 3 تا 8 برابر پلاکت اولیه موجود در خون فرد شود تا بتواند فاکتور های رشد وجود در پلاکت را وادارد سلول های بنیادی را فعال تر از قبل کند .

البته روش های مختلفی برای این فاکتور های رشد معرفی می شود که باعث بهبود جای زخم های می شود .

درمان جای جوش با PRP

این نکته قابل اهمیت است که جای اسکار یا جوش به صورت 100 درصد درمان نمی شود اما می توان آن را تا حد قابل قبولی بهبود بخشید . روش های دیگری برای این درمان ذکر می شود مانند جراحی ، درم ابریشن و لیزر که هر کدام از آن ها بر طبق عمق آسیب و شرایط بیمار انتخاب می شوند . PRP با توجه به هم خوانی داشتن با نوع بافت بدن فرد در دراز مدت تاثیر مطلوب تری خواهد داشت.

اهمیت جنس و سن بیمار

در انجام PRP جنس فرد اهمیتی نداشته اما سن شاید در موارد خاصی قابل اهمیت باشد . به طوری که در سنین بالا و یا خیلی پایین ممکن است اختلال عملکرد پلاکت وجود داشته باشد . این اختلالات دلایل مختلفی دارد به این خاطر آزمایش خون و آزمایش های ویروس شناسی حتما انجام می گیرد .

عوارض PRP

PRP به عنوان یک روش بسیار موثر معرفی می شود اما امروزه در کشور ما به صورت افراطی و نامناسب در حال انجام است . مانند کسی که به خاطر وجود بیماری لیکن پلان، مشکل ریزش مو دارد که در این موارد نه تنها PRP به آن ها کمکی نخواهد کرد بلکه برای بیمار تاثیرات نامطلوب نیز خواهد داشت.

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی راجعه کنید .

 

مزایای PRP

روش درمانی PRP برای گودی و تیرگی زیر چشم ، جوانسازی پوست ، از بین بردن چین و چروک های سطحی ، ریزش مو و … کاربرد دارد .

نکته آخر

برای آماده سازی PRP روند خاصی انجام می شود و حتما توسط متخصص پوست و مو صورت می گیرد پزشک در ابتدا وضعیت بیمار را بررسی می کند . مسلما انتخاب پزشک مناسب بسیار موثر است زیرا ممکن است PRP یک فرد برای فرد دیگری استفاده شود . این اشتباه در مکان های شلوغ و خارج از کنترل به وجود می آید و باید به مکان های تایید شده و متخصص پوست و مو مراجعه شود .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *