دکتر سارا لطفی » متفرقه » جوانسازی لب ها با تزریق ژل
۴ دقیقه
تزریق ژل لب

جوانسازی لب ها با تزریق ژل

آنچه می خوانید...

امروزه زیبایی صورت و به خصوص لب ها بر خانم ها پوشیده نیست . بسیاری از خانم ها با گدذر زمان دچار افتادگی و پیری پوست می شوند که در نتیجه لب ها نیز دچار افتادگی می شوند…

با استفاده از تکنیک مناسب و درمان با فیلرهای مناسب می توان شکل و حجم لب را اصلاح و تقویت کرد. درمان با فیلر برای بیمارانی که کاهش حجم لب به دنبال پیری دارند و همچنین افرادی که تمایل به بزرگ کردن لب ها دارند مناسب است .

با استفاده از ژل های تزریقی می توان کمک بسیار بزرگی در حفظ زیبایی و شادابی چهره نمود.

آناتومی لب ها

لبه ورمیلیون، اپیدرم کمتر کراتینیزه صورتی لب را از اپیدرم بیشتر کراتینیزه پوست صورت ، جدا می کند . Cupid bow بخش مرکزی لب بالایی با دو راس در ستون های فیلترال است. Cupid bow در ایجاد شکل طبیعی لب شرکت کرده و در هگام تزریق فیلر تقویت می گردد.

تزریق ژل لبارزیابی بیمار

مشاوره و معاینه دقیق با استفاده از آینه توسط بهترین متخصص پوست در تهران   لازم و ضروری است قسمت هایی که بیمار دوست دارد تقویت شود مشخص می گردد در این معاینه نتایج واقع گرایانه و زیبایی به بیمار توضیح داده می شودکه در آن به نکات زیر توجه می گردد:

1- در اثر درمان با فیلر تنها شکل لب تقویت می گردد و امکان این که به لب دیگری تبدیل شود وجود ندارد.

۲- مشخص کردن شکل لب و تقویت خط اطراف لب با تزریق فیلر در لبه ورمیلیون انجام می شود.

٣- تقویت بدنه و تنه لب نیازمند تزریق فیلر در مخاط لب است.

۴- تقویت لب Lip angmentation غالبا ترکیبی از تقویت لبه و بدنه لب می باشد.

موارد منع مصرف ژل

تزریق فیلر در لب بالای نازک و بسیار کوچک باعث برجستگی قدامی غیر طبیعی آن می شود. (duck lip)

بهتر است قبل از تزریق فیلر آتل ها و براکتهای ارتودنسی دندانی برداشته شود زیرا باعث بدشکلی و خمیده شدن برجستگی لب می شوند.

اهداف درمان با ژل

اهداف اصلی تزریق ژل ایجاد ظاهر طبیعی برای لب همراه با برگرداندن (eversion) مختصر لبه ورمیلیون به بیرون، جهت تقویت شکل لب، بدون برجستگی قدامی بیش از حد لب می باشد. پری لب باید با شکل صورت بیمار متناسب باشد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه تزریق ژل می توانید تزریق ژل توسط دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو را ملاحظه نمایید.

فیلرهای پیشنهاد شده جهت استفاده

فیلرهای محتوی هیالورونیک اسید همراه با لیدوکایین (HA – Lidocaine ) جهت تزریق و درمان لبه لب توصیه می شود. محصولات با اثر پر کننده بافت نرم مانند Juvederm Ultra XC جهت بیماران با آتروفی لب به کار می رود . محصولات با اثر پر کردن بافت های قویتر مانند Restylane و Juvederm Ultra plus XC برای بیماران جوانتر ( 20 تا ۳۰ سال) که حجم لب بیشتر و بافت پایه  قویتری دارند توصیه می گردد.

حجم فیلر مورد نیاز

میزان فیلر به کار رفته برای درمان به آناتومی صورت فرد و میزان کاهش حجم ناحیه درمان بستگی دارد درمان لبه ورمیلیون لب های بالا و پایین به طور معمول به 6/ 0 تا 8 / 1 سی سی از فیلرjuvederm Ultra XC  یا  Juvederm Ultra plus XCیا .L-Restylane نیاز دارد.

بی حسی برای تزریق ژل به لب

بی حسی کامل و کافی لب، قبل از تزریق فیلر برای رسیدن به نتیجه درمانی مناسب، ضروری است. فیلرهای مخلوط با لیدوکایین، بی حسی کافی را برای کنترل درد ایجاد نمی کنند و انجام Lip ring block ضروری است. برای ایجاد بی حسی از محلول آبی نفرین – لیدوکایین ۲٪ بافر شده یا بافر نشده با نیدل یک دومم اینچ و gauge-30 استفاده می شود.

دکتر سارا لطفی متخصص پوست و مو، پس از بررسی شرایط پوست بیمار و نوع عارضه به درمان مشکلات پوستی افراد می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122579338 – 02122579307 – 093069077977 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر سارا لطفی راجعه کنید .

مروری بر تزریق فیلر در لب

نقاط تزریق به همراه انتخاب تکنیک تزریق در لبه لب، توسط متخصص پوست مشخص می گردد. شش تزریق خطی (Linear thirsal) جهت لب بالا و پنج تزریق جهت لب پایین به کار می رود. تزریق در درم سطحی (Superficial dernis) لبه ورمیلیون انجام می شود . باید بسیار دقت شود که حجم ها به صورت مساوی و مناسب به دو طرف لب تزریق شود. به تقارن و قرینگی بلا فاصله پس از تزریق و در ویزیت اولیه بعد از برطرف شدن ادم توجه گردد .همچنین از پر کردن و تزریق بیش از حد بخش خارجی لب فوقانی به دلیل ایجاد تغییرات ظاهری نامناسب خودداری شود .

نتیجه گیری

تزریق ژل یا فیلر به لب ها اگر از روی اصول توسط متخصص پوست انجام شود می تواند در داشتن چهره ای زیبا بسیار موثر باشد . برای مشاوره های بیشتر و نحوه انجام آن می توانید به بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه نمایید .

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *