دکتر سارا لطفی » متخصص پوست و مو » نحوه انتخاب متخصص پوست و مو در پاسداران
۶ دقیقه
نحوه انتخاب متخصص پوست و مو در پاسداران

نحوه انتخاب متخصص پوست و مو در پاسداران

آنچه می خوانید...

بثورات پوستی، چین و چروک، پسوریازیس یا ملانوما، مشکلات پوستی می تواند تأثیر جدی بر زندگی شما داشته باشد. متخصصان پوست می‌دانند چه چیزی باعث ایجاد مشکل شما می‌شود و بهترین راه برای درمان آن چیست.

اگر برای اولین بار است که به یک متخصص پوست مراجعه می کنید یا مدتی از آخرین قرار ملاقات شما با دکتر پوست می گذرد، نکات زیر در انتخاب متخصص پوست خوب، می تواند به شما کمک کند:

  • یک متخصص پوست را پیدا کنید که برای شما مناسب است.
  • از قرار ملاقات خود بیشترین بهره را ببرید.
متخصص پوست و مو در پاسداران
متخصص پوست و مو در پاسداران

به دنبال انجمن متخصصین پوست ایران باشید

یک متخصص پوست و مو خوب در پاسداران، عضو انجمن متخصصین پوست ایران است و هیچ کس به اندازه او نمی‌تواند پوست شما را درک کند و بهترین راه های درمان را به شما ارائه می‌دهد.

دکتر سارا لطفی عضو انجمن متخصصین پوست ایران است و همینطور دارای بورد تخصصی پوست، مو و لیزر می‌باشد. ایشان با تجربه ای که طی سابقه چندین ساله اشان به دست آورده اند، بهترین متخصص پوست و مو در پاسداران هستند.

بیشتر بخوانید: لیزر فرکشنال CO2

بررسی کنید که متخصص پوست چه بیمه ای را می پذیرد

اگر در مورد پوشش بیمه ای مطمئن نیستید، با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید. آنها بهترین منبع برای اطلاع از حضور یک متخصص پوست در شبکه شما و اینکه آیا ویزیت تحت پوشش بیمه است یا خیر، هستند. آنها همچنین می توانند به شما بگویند که آیا درمان برای یک بیماری خاص تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد یا خیر.

توجه داشته باشید که روش های زیبایی – مانند درمان چین و چروک – معمولاً تحت پوشش بیمه قرار گرفته نمی شوند.

هنگام برنامه ریزی قرار ملاقات خود از این نکات استفاده کنید

قرار ملاقات خود را در اسرع وقت انجام دهیدهر چه زودتر بتوانید قرار خود را تعیین کنید، بهتر است. اگر یک قرار ملاقات معمولی را برای چکاپ برنامه ریزی می کنید، چند هفته یا حتی ماه ها قبل از زمانی که می خواهید بروید، برنامه ریزی کنید.
نگرانی های خود را توضیح دهید

اگر نگران وضعیت خاصی هستید یا درد دارید، این موضوع را به طور خلاصه برای مسئول پذیرش توضیح دهید یا آن را در فرم آنلاین قرار دهید. به عنوان مثال، اگر خال دارید که در حال خارش، خونریزی یا تغییر است (علائم احتمالی سرطان پوست)، حتماً به آن اشاره کنید. متخصصین پوست سعی می کنند در اسرع وقت به بیمارانی که مشکلات فوری دارند رسیدگی کنند. ممکن است بتوانید مستقیماً با متخصص پوست یا منشی او در مورد نگرانی خود صحبت کنید.

بپرسید آیا لیست انتظار وجود داردبسیاری از متخصصان پوست یک لیست انتظار نگه می‌دارند، که به بیمارانی که در لیست انتظار هستند اجازه می‌دهد تا در صورت لغو قرار ملاقات قبلی، قبل از قرار ملاقات با متخصص پوست مراجعه کنند. اگر دفتر لیست انتظار را کنسلی ندارد، مرتباً با دفتر تماس بگیرید تا ببینید آیا قرار قبلی در دسترس است یا خیر.

برای ویزیت خود آماده شوید

کمی آمادگی به شما کمک می کند تا بتوانید بیشترین بهره را از ویزیت پوست خود ببرید. در ادامه موردی است که متخصصین پوست توصیه می کنند:

یک دفترچه یادداشت و خودکار پیدا کنید تا با خود بیاوریدبه خاطر سپردن تمام سوالات شما، هنگامی که در دفتر هستید ممکن است دشوار باشد. نوشتن سوالات از قبل می تواند تضمین کند که همه آنها را به خاطر می آورید. تمام داروها، ویتامین ها و مکمل هایی که مصرف می کنید. مطمئن شوید که داروهای بدون نسخه مانند داروهای آکنه یا سایر بیماری ها را شامل می شود. مکمل ها و ویتامین ها را نیز شامل شود. به دکتر خود بگویید که چه داروهایی را مصرف می‌کنید. برای متخصص پوست شما مهم است که اطلاعاتی در مورد داروها، ویتامین ها و مکمل های شما داشته باشد. این امکان وجود دارد که چیزی که مصرف می کنید به نگرانی در مورد پوست، مو یا ناخن شما کمک کند. همچنین، برخی از داروها ممکن است با برخی دیگر تداخل داشته باشند.
در طول قرار خود دفترچه و خودکار خود را پیش خود نگه داریدمتخصص پوست شما ممکن است توضیحاتی ارائه دهد که در ابتدا پیچیده به نظر می رسند، یا ممکن است از اصطلاحات ناآشنا استفاده کنند. شما باید از متخصص پوست خود بخواهید هر چیزی را که برای شما ناآشنا است به زبان ساده و واضح توضیح دهد. همچنین نوشتن نام پزشکی برای هر بیماری که ممکن است متخصص پوست شما ذکر کند می تواند مفید باشد. به این ترتیب، بعداً می توانید در مورد آنها بیشتر بدانید.
برای پاسخ به سوالات متخصص پوست خود آماده باشیدمنشی متخصص پوست از شما می پرسند که چه داروهایی مصرف می کنید، بنابراین داشتن لیست دارو در دفترچه یادداشت شما مفید خواهد بود.
متخصص پوست شما همچنین سوالات مفصلی در مورد سابقه پزشکی و نگرانی های شما می پرسدبه عنوان مثال، اگر به دنبال مراقبت برای آکنه هستید، احتمالاً متخصص پوست از شما می پرسد که چه مدت آکنه داشته اید و چه درمان هایی را امتحان کرده اید.
سابقه پزشکی خانوادگی خود را بدانید بسیاری از بیماری های پوستی در خانواده ها ایجاد می شود. اگر یکی از خویشاوندان خونی شما بیماری خاصی داشته باشد، ممکن است خطر ابتلا به آن عارضه بیشتر باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که اگر یکی از خویشاوندان خونی سرطان پوست یا بیماری جدی دیگری داشته باشد، به متخصص پوست خود اطلاع دهید. اگر در مورد شرایطی که در خانواده شما وجود دارد مطمئن نیستید، از اعضای خانواده برای جزئیات بپرسید.
یک کپی از نتایج آزمایشگاه بیاوریداگر پزشک دیگری قبلاً کار آزمایشگاهی انجام داده یا نمونه بافتی گرفته است، یک کپی از نتایج را بیاورید. این می تواند به متخصص پوست شما کمک کند تا شرایط را تشخیص دهد، و می تواند از آزمایش های غیر ضروری جلوگیری کند.
از آرایش، لاک ناخن، مقادیر زیاد مرطوب کننده یا سایر درمان های پوستی استفاده نکنیدمتخصص پوست شما باید پوست و ناخن های شما را ببیند. اگر در قرار ملاقات خود نیاز به آرایش دارید، آنچه را که برای پاک کردن آن نیاز دارید، به همراه داشته باشید تا بتوانید آن را در مطب پوست بردارید.

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *