دکتر سارا لطفی » مقالات » هایفوتراپی
۷ دقیقه
هایفوتراپی در تهران

هایفوتراپی

آنچه می خوانید...

صورت هر فرد نماد شخصیت و هویت اوست تمامی احساسات، افکار و حالات روانی ما در چهره نمایان می شود . سن و سال تاثیر مستقیم در تغییر صورت هر فرد دارد. روش های مختلفی برای جوانسازی صورت انجام می شود.هایفوتراپی (Hifu) از روش های تاثیر گذار جوانسازی می باشد که ماندگاری طولانی مدتی دارد ، این روش از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (fda)  مورد تایید می باشد با استفاده از این روش می توان چین و چروک اطراف چشم، افتادگی پوست و چین و چروک اطراف دهان و پیشانی را از بین برد .  این روش نسبت به سایر روش ها ایمن تر می باشد و تاثیر گذاری بالایی دارد .در ادامه ی مقاله به بحث در مورد شیوه ی انجام این کار و عوارض این دستگاه می پردازیم .

هایفوتراپی چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای این روش گرفتن نتیجه مطلوب در یک جلسه است که شما با انجام دادن یک جلسه از این روش جوانسازی پوست می توانید تغییر بسیار زیادی را در پوست صورت خود مشاهده کنید و کامل متوجه بازسازی و جوانتر شدن پوستتان شوید.

ماندگاری این روش بسیار بالاست و مانند خیلی از روش های جراحی جوانسازی پوست دیگر عوارض  بعد از جراحی را ندارد، به طور کلی این متد، یک نوع درمان سرپایی است.

کاربردهای هایفوتراپی

به طور کلی این روش برای درمان موارد زیر بسیار مناسب است:

  • برای از بین بردن و کاهش دادن چروک های روی پوست مانند چروک های اطراف چشم، چروک های روی صورت، همینطور چروک های روی گردن مناسب است.
  • رفع و از بین بردن خط اخم و لبخند.
  • محو کردن غبغب در قسمت پایینی چانه. (وجود غبغب می تواند از بالا بودن وزن و تجمع چربی در قسمت پایینی چانه، بالا رفتن سن در افراد و همینطور به صورت ارثی در بین افراد وجود داشته باشد.)

کاندیدای مناسب هایفوتراپی

معمولا خانم های میانسلی که بدلیل افزایش سن پوست صورت آن ها حالت افتاده و آویزان پیدا کرده است، کاندیدای مناسبی هستند، افرادی که از جراحی لیفت صورت که تهاجمی می باشد هراس دارند می توانند با این متد مشکل خود را برطرف نمایند .

چه افرادی نمی توانند از روش هایفوتراپی استفاده نمایند ؟

این روش در خانم های بارداری و افرادی که بیماری های دیابتی و قلبی دارند توصیه نمی شود . همچنین در صورتی که در ناحیه مورد نظر که قرار است به روی آن درمان صورت گیرد، زخم یا تبخال فعال وجود داشته باشد هایفوتراپی در آن ناحیه انجام نمی گیرد .

نحوه انجام هایفوتراپی

در این روش به منظور رفع چین و چروک پوست و افتادگی آن از یک دستگاه مخصوصی استفاده می شود که بروی پوست در جهت های مختلف کشیده می شود . امواج تابانده شده از این دستگاه در زیر پوست متمرکز می شود و گرمای موضعی ایجاد شده باعث از بین رفتن کلاژن های قدیمی و ساخت کلاژن جدید می شود .

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی

هر جلسه بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد، که فرد هیچ گونه دردی را در این مدت احساس نمی کند و کاملا راحت در حالت نشسته صورت می گیرد. در ابتدا معاینات اولیه برای بیمار صورت می گیرد در این معاینه شدت افتادگی پوست مورد بررسی قرار می گیرد، برای رفع مشکل و جوانسازی پوست شاید نیاز به یک جلسه درمان یا بیش از یک جلسه باشد. متخصص پوست بعد از بررسی و معاینات لازم تعداد جلسات لازم را تعیین می کند که بستگی به میزان افتادگی و چین و چروک پوست دارد ، با یک جلسه درمانی هایفوتراپی می توان مشکل افتادگی پوست را درمان کرد ، اما اگر این افتادگی شدید باید نیاز به تعداد جلسات بیشتری می باشد .

عوارض هایفوتراپی

همانطور که گفته شد، این روش درمانی روش ایمن می باشد. بجز مختصر قرمزی و تورم که در ساعت های اولیه مشاهده می شود و موقتی است، هیچ گونه عارضه دیگری بعد از درمان مشاهده نمی شود، ممکن است پوست صورت کمی لمس شود که یکی دو روزه خوب می شود و نگرانی در رابطه با این موضوع نداشته باشید .

نتایج هایفوتراپی

بعد از درمان، ابرو ها، گونه و خط فک را می توان به صورت واضح مشاهده کرد، با استفاده از این روش چین و چروک های صورت و عمق خط خنده و خط اخم کاهش می یابد، تا حدودی افتادگی و شلی پوست گردن و غبغب برطرف می شود .

سوالات متداول در هایفوتراپی

دکتر سارا لطفی

دكتر سارا لطفى متخصص پوست، مو، زيبايى و ليزر و عضو انجمن متخصصين پوست ايران در سال ٩٠ بعد از گذراندن ٤ سال دوره دستيارى در دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى تهران با نمره ممتاز و كسب رتبه اول بورد شفاهى فارغ التحصيل شده و موفق به اخذ مدرك بورد تخصصى پوست، مو و ليزر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *